8 listopada 2019 r.. reprezentacja dziewcząt i chłopców wzięła udział w 1/2 finału województwa w Sztafetach Pływackich w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Ostatecznie dziewczęta zajęły 4 miejsce, a chłopcy 3.
Zdjęcia: M. Szerszeń
8 listopada 2019 r.. reprezentacja dziewcząt i chłopców wzięła udział w 1/2 finału województwa w Sztafetach Pływackich w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Ostatecznie dziewczęta zajęły 4 miejsce, a chłopcy 3.
Zdjęcia: M. Szerszeń
5 listopada 2019 r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w zawodach piłki ręcznej chłopców - etap powiatowy, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Niestety ulegając SP w Białej i po walce w rzutach karnych także Szkole Podstawowej nr 4 ostatecznie zajmujemy 3 miejsce w rankingu.
Zdjęcia: M. Szerszeń
6 listopada, klasa 1c wybrała się do naszej szkolnej biblioteki na lekcję o niepodległości. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, odpowiadali na pytania, rozwiązywali zagadki, słuchali opowiadania o powstaniu państwa polskiego oraz o odzyskaniu niepodległości. W podziękowaniu Paniom z biblioteki za wspaniałą lekcję historii, uczniowie zaśpiewali piosenkę nawiązującą do tematu zajęć.
Zdjęcia: A. Przymuszała
Nasza szkoła, wśród kilkudziesięciu placówek województwa łódzkiego, została nominowana do udziału w projekcie pt. ”Janko Plastykant”.
Kim jest plastyk? W jakich współczesnych zawodach odnajdzie się absolwent szkoły plastycznej?
Co to jest kreatywność? I dlaczego warto rozwijać twórcze myślenie? Odpowiedzi na te pytania uzyskali uczniowie ze szkół podstawowych biorących udział w warsztatach.
Dziesięć utalentowanych plastycznie uczennic pojechało, pod opieką p. Alicji Szczepek, do „łódzkiego plastyka” badać swoje kompetencje artystyczne. Nasze „perełki” uczestniczyły w warsztatach kreatywności plastycznej oraz rysunku perspektywicznego, zwiedzały pracownię rzeźby. Obserwowały jak powstają stroje z epoki Moniuszki sprzed 200 lat. Podziwiały studium modela i malarskie poczynania licealistów. Wielkie wrażenie wywołały na nich kolorowe fryzury, oryginalne wizaże i stylizacja strojów uczniów plastyka. Nasza młodzież, zachęcona doświadczeniami z warsztatów, poważnie pomyślała o swojej przyszłości plastycznej… Powodzenia!
Zdjęcia: A. Szczepek
Akcja "Tydzień dla zwierząt" zakończona!!! Dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności uczniowskiej, udało się zgromadzić mnóstwo puszek, karmy suchej oraz psich i kocich przysmaków. Wśród darów znalazły się akcesoria i pieniądze. Samorząd Uczniowski bardzo dziękuje za pomoc płynącą z Waszych dobrych serduszek. Pokazaliście, że uczniowie "dwójki" mają moc.
30 września br. w wielu klasach świętowaliśmy „Dzień Chłopaka”. W tym dniu chłopcy z klasy I b otrzymali od dziewcząt upominki oraz usłyszeli piękne życzenia. Dziewczęta z VII a postanowiły uraczyć brzuchy swoich kolegów pyszną pizzą, a następnie "zmusiły" ich do puszczania do siebie oczek podczas wspólnej zabawy :) Był to dzień pełen wrażeń, radości i słodkości. Oby więcej takich dni, kiedy jesteśmy dla siebie mili i pełni uśmiechów! Nawet bez okazji...
Zdjęcia: M. Bil, K. Łukomska
W dniach 11, 15 i 18 października 2019 r. uczniowie poszczególnych klas VI e, VI f oraz VI d naszej szkoły w ramach realizacji programu nauczania z historii uczestniczyli w niezwykłej lekcji muzealnej na temat „Szlachty polskiej – jej tradycji i obyczajów, jako symbolu kultury polskiej”. Zajęcia przeprowadził Dyrektor Muzeum w Ożarowie Pan Jarosław Eichstaed. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem wsłuchiwały się w opowieść o historii, zwyczajach, tradycjach i kulturze ziemiaństwa polskiego, mając możliwość założenia stroju szlacheckiego, czy symbolicznego wypicia herbatki podczas popołudniowej rozmowy z właścicielką majątku w Ożarowie. Taka forma przekazu wiedzy wspaniale się sprawdziła, rozbudziła naturalną ciekawość dzieci, a zdobyta wiedza zapadła w Ich pamięci na długo.
Po lekcji uczniowie korzystając ze wspaniałej pogody mogli sobie pospacerować po parku otaczającym Dworek, podziwiając niezwykle malownicze o tej porze roku widoki. Organizatorzy: Aneta Maksymowicz - Zając oraz wychowawcy klas: p. Małgorzata Kozłowska - Jagiełka, p. Anetta Gajewska, p. Iwona Gońda.
Oto pamiątkowe zdjęcia pani A. Maksymowicz-Zając:
Pozostałe klasy szóste, czyli: 6 a, 6 b, 6 c także uczestniczyły w warsztatach, a ich opiekunem była p. H. Olejnik - Mydlarz, która wykonała taki oto fotoreportaż:
TUTORING?
TO WŁAŚNIE TU!!!
Tutoring table - to właśnie jest miejsce dla Ciebie!
18 czerwca, a więc w przededniu rozdania świadectw, uczniowie klasy 3a uroczyście obchodzili pożegnanie z pierwszym etapem edukacyjnym. Przed licznie zgromadzonymi gośćmi odtańczyli tradycyjnego poloneza oraz wykonali piękną część artystyczną, czyli montaż słowno - muzyczny. Mieliśmy też okazję zobaczyć prezentację zdjęć uczniów klasy trzeciej, która była jakby kroniką wydarzeń, w których brali oni udział przez minione 3 lata nauki. Na uroczystość zaproszono również Panie Dyrektorki. To one wręczyły uczniom wyróżniającym się w nauce, sporcie i czytelnictwie dyplomy i statuetki. Za występ uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na koniec zaśpiewali piękną piosenkę i obdarowali kwiatami nauczycieli, którzy uczyli ich przez te trzy lata. A że był też tam Wasz ulubiony paparazzo, możecie teraz obejrzeć zdjęcia.
Zdjęcia: Iwona Świgoń
W dniu 07.06.2019. w Szkole Podstawowej im. Władysława Bełzy w Bieniądzicach odbył się X Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego ,,Smart Youngsters" dla Klas III. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IIIa Oliwier Gajda oraz Filip Hendrych. Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej, w której pojawiły się zarówno zadania zamknięte jak i otwarte oraz literowania wylosowanych wyrazów. Najwyższą liczbę punktów otrzymał nasz uczeń, Filip Hendrych i to on został zwycięzcą tego konkursu.
Gratulujemy Filipowi oraz panu Rafałowi Pawelcowi, nauczycielowi języka angielskiego, który Filipa przygotował. Życzymy dalszych sukcesów!!!
30 maja 2019 r. grupa uczniów naszej szkoły z klas IV - VI wzięła udział w obchodach Dnia Dziecka w Uniejowie. Organizatorzy zapewnili dzieciom wiele atrakcji, kąpiele w kompleksie termalno - basenowym, dmuchany plac zabaw, strefę animacji i wiele innych. Nasi uczniowie bawili się świetnie przy pięknej, słonecznej pogodzie. Dodatkową atrakcją były pokazy kulinarne w wykonaniu 12-letniego Olka Multana; uczestnicy imprezy skorzystali także z darmowego kateringu. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Innowatorów Wsi.
Zdjęcia: Katarzyna Pałyga
W środę 22 maja 2019 r. uczniowie klas drugich wzięli udział w sportowo- matematycznych potyczkach pod hasłem "Aktywni sportowo i umysłowo" zorganizowanych przez p. E. Szychowską, J. Stasiak i L. Grajek.
W zawodach uczestniczyły drużyny: z kl. 2a - Ambitni, z 2b - Bojowi, 2c - Ciekawi oraz 2d - Dzielni. Zespoły sportowców startowały równolegle z grupą matematyków, którzy rozwiązywali zadania tekstowe tematycznie związane z daną konkurencją. Zawodnicy dzielnie zmagali się z zadaniami mając wspaniałe wsparcie ze strony świetnie przygotowanych kibicujących kolegów i koleżanek.
Rywalizacji przyglądało się jury pod przewodnictwem p. dyrektor Barbary Klonowskiej-Dudek, która na zakończenie dokonała posumowania wyników i wręczyła nagrody kapitanom drużyn.
Złoty medal, pamiątkową książkę, dyplom oraz klasową maskotkę otrzymała kl. 2d, srebrny medal wraz z nagrodami - kl. 2b, a brązowy - kl. 2a.
Zdjęcia: Joanna Stasiak
Szkolny Rzecznik Praw Ucznia ogłasza wyniki konkursu plastycznego pt. „Mam prawo do...”
1 miejsce: Julia Wiśniewska kl. IVc
2 miejsce: Julia Kamińska kl. Ve
3 miejsce: Zuzanna Kupska kl. IVa
Wszystkie techniki plastyczne były dozwolone, a dzieci miały za zadanie pokazać prawa dziecka.
Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.
Anna Prażanowska
Rzecznik Praw Ucznia
Zdjęcia: Anna Prażanowska
W czwartek 4 kwietnia 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Autyzm. Wspieramy. Pomagamy. Wszyscy w tym dniu przyszli ubrani na niebiesko. Przez cały tydzień na przedmiotach artystycznych uczniowie wykonywali prace związane z ich spojrzeniem na autyzm. Zwieńczeniem akcji było wyjście przed szkołę i utworzenie hasła AUTYZM.
Zdjęcia: Monika Skupińska
Dnia 23 marca 2019 r. na hali WOSiR w Wieluniu odbył się VIII Międzyszkolny Turniej Rodzinny klas I-III o Puchar Burmistrza. Głównym celem imprezy była integracja środowiska szkolnego i rodzinnego, a przede wszystkim dobra zabawa podczas współzawodnictwa i aktywnego wysiłku.
Szkoła Podstawowa nr 2 kolejny raz wzięła udział w tym turnieju. Spośród klas drugich i jednej trzeciej zgłosiło się 7 par (dziecko+rodzic):
Klasa IIa - Hubert Borgul i p. Anita Borgul, Jakub Gąszczak i p. Barbara Gąszczak
Klasa IIb - Barbara Chojka i p. Jarosław Chojka, Krystian Smolnik i p. Joanna Smolnik
Klasa IIc - Mateusz Pychyński i p. Maciej Pychyński
Klasa IIIa - Jan Kniaziński i p. Tomasz Kniaziński, Kamil Szeląg i p. Marek Szeląg
Jedna z par była parą rezerwową, na wypadek gdyby….
Wszystkie pary w koszulkach z logo naszej szkoły dzielnie walczyły w 7 konkurencjach. Aby dzielnie stawić czoło 9-ciu konkurentom z innych szkół, nasza drużyna spotkała się w piątek na treningu, aby stworzyć jeszcze lepiej zgrany zespół. Opłacało się! Wielki spryt, szybkość i siła z pewnością pozwoliłyby naszym reprezentantom zająć jedno z miejsc na podium. Zwycięzcami jednak byli wszyscy!
Z wielkimi emocjami po udanej sportowej zabawie, pucharem i słodką niespodzianką wszyscy bezpiecznie wrócili do domu. Opiekę nad uczestnikami turnieju sprawowały panie: Elżbieta Szychowska i Dorota Książek.
Zdjęcia: Iwona Świgoń
Z ogromną satysfakcją informujemy, że Jerzy Dudek, uczeń klasy IIIc Gimnazjum
został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii.
Gratulujemy Jurkowi i nauczycielce - pani Katarzynie Jacaszek.
W dniu 21 marca 2019 r. uczniowie klas 1-3 naszej szkoły w wyjątkowy sposób - promując właściwe postawy, w tym szacunek wobec ludzi różnych zawodów i samych siebie - obchodzili Pierwszy Dzień Wiosny.. W ramach konkursu „Zawody w najbliższym otoczeniu” każda z klas przedstawiła wybrany zawód poprzez przebranie, krótką prezentację zawodu, scenkę pt. „Przychodzi petent do przedstawiciela zawodu" oraz wierszyk lub zagadkę. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością. Przyznano tylko pierwsze miejsca. Nagrodą dla uczestników był dyplom oraz symboliczna słodka moneta .
Zdjęcia: Iwona Świgoń
19 marca 2019 r. w naszej szkole gościły 3 grupy dzieci 6- letnich wraz z wychowawczyniami z Przedszkolala nr 4 w Wieluniu. Przedszkolaki podziwiały aktorsko-wokalne umiejętności uczniów z kl. II a, którzy pod kierunkiem p. J. Stasiak przygotowali przedstawienie na pożegnanie zimy pt. "Wszystkie dzieci kochają zimę". Spotkanie odbyło się miłej atmosferze i pięknej zimowej scenerii przygotowanej przy współpracy z p. Alicją Szczepek. Przedstawienie obejrzeli również uczniowie z kl. I-III naszej szkoły oraz rodzice małych aktorów. A teraz już z niecierpliwością oczekujemy nadejścia wiosny... ZIMO! - do zobaczenia za rok! :)
Zdjęcia: Iwona Świgoń
13 marca 2019 r. w Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu odbyło się rozstrzygnięcie dwunastej edycji konkursu „Moje Drzewo Genealogiczne”. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania dzieci i młodzieży własną historią rodzinną, uświadomienie własnych korzeni i tożsamości.
Uczniowie naszej szkoły z klas IVe, IVf i VIb zaprezentowali 7 prac. Dwie z nich zostały wyróżnione i nagrodzone.
Wyróżnienia otrzymali: Ania Zając z klasy IVe oraz bracia Bartek i Adam Kabałowie z kl. IVe i VIb.
Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów!
Opr. Anna Cieśla
Zdjęcia: Anna Cieśla
Powered by aSc EduPage