W dniach 23.03. - 24.03.2018 r. na hali WOSIR w Wieluniu odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski Lekarzy. Siatkarki naszych klas sportowych przez dwa dni pomagały w obsłudze technicznej meczy i w sędziowaniu (dziewczyny pracowały jako sędziowie stolikowi) w ramach współpracy naszej szkoły z Łódzką Izbą Lekarską.
Aktualności
Siatkarki SP 2 na Mistrzostwach Polski Lekarzy
- 4
Młodzi Giganci Siatkówki
21.03.2018 r. na sali Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieluniu odbyło się uroczyste otwarcie cyklu rozgrywek "WIELTON Młodzi Giganci Wieluńskiej Akademii Siatkówki". Na sali zebrało się około setki dzieci i młodzieży, którzy wezmą udział w turniejach mini i dużej siatkówki począwszy od 21 marca 2018 do października 2018, kiedy to odbędzie się główny turniej charytatywny Gigantów Siatkówki. W uroczystości otwarcia wzięli udział: pomysłodawca Gigantów Siatkówki - Wojciech Rozdolski, Burmistrz Miasta i Gminy Wieluń - Paweł Okrasa, prezes klubu WKS Siatkarz Wieluń - Mariusz Grabczak, przedstawiciel firmy WIELTON - i dyrektor SP 2 Wieluń - Małgorzata Jachowicz - Wróblewska.
Po uroczystym otwarciu jako pierwsi swoje zmagania rozpoczęli chłopcy klas IV - V, którzy rozegrali turniej mini siatkówki w kategorii dwójek. 9 zespołów dwójkowych rywalizowało systemem "każdy z każdym" po jednym secie do 15 pkt. Po zaciętej i wyrównanej walce wyłoniono zwycięzców:
I miejsce - Kacper Kędzia, Kamiński Wiktor
II miejsce - Bartosz Cieślak, Wiktor Graczyk
III miejsce - Bartek Giełzak, Jakub Pinkosz
Następnego dnia, 22.03. odbyły się kolejne turnieje mini siatkówki, tym razem dziewcząt w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsze swój turniej rozegrały zawodniczki klas VI, 8 zespołów dwójkowych grało mecze "każdy z każdym", a na podium znalazły się następujące drużyny:
I miejsce - Julka Pacyna, Ola Pacyna, Natalia Straszak
II miejsce - Oliwia Smolnik, Dobrochna Kaczmarska
III miejsce - Małgosia Wojtyra, Natalia Madziara
W kategorii dziewcząt klas IV - V uczestniczyło 10 drużyn, mecze "każdy z każdym" wyłoniły zwycięzców:
I miejsce - Ola Jesionek, Jessica Kukuła
II miejsce - Amelia Młynarczyk, Lena Włodarska
III miejsce - Natalia Kucharczyk i Oliwia Śmiałek
Mecze sędziowały siatkarki SOS z VII klasy sportowej SP 2 Wieluń, a nad całością czuwali nauczyciele i trenerzy WKS Siatkarz Wieluń: Katarzyna Pałyga, Leszek Pałyga, Damian Fojtar i Arkadiusz Górny
11
Dzień Wiosny i Dzień Św. Patryka
W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski włączył się w organizację St. Patrik’s Day - Dnia Św. Patryka, patrona Irlandii. Święto w tym anglojęzycznym kraju obchodzone jest kilka dni przed początkiem wiosny. Dlatego w naszej szkole 21. marca było tak zielono i wiosennie! Każdy mógł włożyć zielony strój i wziąć udział w zmaganiach konkursowych klas, dla których zadania grupowe przygotowali nasi nauczyciele języka angielskiego. Był konkurs na kapelusz, hasło wiosenne w języku angielskim, a drzwi klas tradycyjnie pokryły wiosenne ozdoby przygotowane przez uczniów. Wyłoniono zwycięskie klasy, które w nagrodę mogły wybrać swój dzień bez pytania! Nasz fotoreporter SU upamiętnił dla Was kilka chwil... Było fajnie? "
Samorząd Uczniowski w osobach Mikołaja Wójcickiego i Pauliny Soi złożył pracownikom szkoły życzenia świąteczne i obdarował wszystkich słodkim, czekoladowym jajeczkiem.
8
Wiosna, wiosna, wiosna, ach, toTy!... :)
"W poszukiwaniu wiosny" - taki tytuł nosiło przedstawienie, z którym wystąpili dzisiaj uczniowie klasy IIa z naszej szkoły, przygotowani przez swoją wychowawczynię - panią Dorotę Książek. Reporterzy szkolnej telewizji wyruszyli w teren szukać spóźniającej się nieco wiosny. Zauważyli, że trawka już wyrosła, ptaszki wróciły i zaczynają śpiewać, a na ich powitanie wyszedł mocno jeszcze zaspany niedźwiadek - niezbyt przyjaźnie nastawiony do ludzi... Przywołaną nareszcie Panią Wiosnę zaskoczył brak kwiatów. Dzięki wesołym piosenkom wszyscy odzyskali dobry humor i wyruszyli barwnym korowodem na pierwszy wiosenny spacer uliczkami naszego osiedla, chociaż mrozik szczypał w nosy, a pod nogami skrzypiał leżący jeszcze na chodniku śnieg.
44
Mini Liga Wieluńskiej Akademii Siatkówki
Liga mini siatkówki województwa łódzkiego
17.03.2018 r w Szczercowie rozegrano III Turniej Ligi Wojewódzkiej mini siatkówki dziewcząt w kategorii czwórek. Turniej ten zakończył rundę zasadniczą rozgrywek; po trzech turniejach, cztery zespoły z największą ilością punktów awansowały do turnieju Półfinałowego Województwa Łódzkiego. Na 12 drużyn startujących w grupie " Reszty Województwa", do turnieju półfinałowego zakwalifikowały się:
z I miejsca WKS Siatkarz I Wieluń - 36 punktów ( Ola Kokocińska, Oliwia Smolnik, Ola Pacyna, Dobrochna Kaczmarska i Asia Siwak); z II miejsca UKS Zduńska Wola - 32 punkty; z III miejsca WKS Siatkarz II - 29 punktów (Natalka Straszak, Julka Pacyna, Małgosia Wojtyra, Natalia Madziara i Ola Mielczarek) i z IV miejsca WKS Siatkarz III - 21 punktów (Karolina Gajda, Martyna Bujak, Weronika Czuba, Marianna Prażanowska i Zuzia Leśniak). Większość dziewcząt to uczennice naszej szkoły - klasy sportowej VI a.
Trenerem dziewcząt jest Katarzyna Pałyga
Oprócz wymienionych drużyn w turniejach rundy zasadniczej wystąpiły zespoły z następujących klubów : Dargfil Tomaszów Mazowiecki, Libero Pajęczno, Czarni Szczerców, GUKS Gorzkowice, ULMKS Radomsko.
Turniej półfinałowy odbędzie się 8 kwietnia 2018 r.
Wizyta na Pikniku Matematycznym w Warszawie i bicie rekordu Guinnesa
Program promujący naukę matematyki pod hasłem "mPotęga" oficjalnie został zakończony. Jego uroczyste podsumowanie odbyło się w Warszawie, a wśród uczestników była delegacja uczniów z gminy Wieluń, a dokładnie z naszej szkoły.
To nagroda za aktywny udział w grantowym projekcie z programu mPotęga o nazwie "W poszukiwaniu matematyki", który Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Wieluniu realizowała od września do grudnia 2017 roku. Był to cykl warsztatów, wycieczek, gier i konkursów, dzięki którym uczniowie mogli lepiej zrozumieć i polubić matematykę.
14 marca 2018 r., 10 uczniów pod opieką pań: Barbary Kacprzyckiej i Katarzyny Łukomskiej (autorek projektu) pojechało do stolicy, gdzie Fundacja mBanku, finansująca program, zorganizowała Piknik Matematyczny, podsumowujący czwartą krajową edycję "mPotęgi".
Podczas wizyty w Centrum Nauki Kopernik, która przypadła w Międzynarodowym Dniu Liczby Pi, młodzi matematycy z Wielunia oglądali ciekawe prezentacje przygotowane przez studentów, wysłuchali prelekcji pani Van Anh Dam ( czyt.: Wan Ań Dam) pod tytułem „Pi razy oko” dotyczącej języka programowania, a także uczestniczyli w próbie bicia rekordu Guinnes World Records na najdłuższą linię osób prezentujących rozwinięcie liczby π! Nasza grupa była wśród 627 osób, a do pobicia poprzedniego rekordu wystarczyło 521 osób. W nagrodę za zaangażowanie każdy z uczestników otrzymał specjalny, imienny certyfikat, potwierdzający udział w próbie bicia rekordu oraz gadżety od mFundacji. Wśród nich była wspaniała książka „Matematyka jest wszędzie, rodzinne przygody z matematyką” autorstwa p. Mai Krämer, obecnej także na gali.
Po lunchu nasi matematycy mogli zwiedzić Centrum Nauki Kopernik - uczyć się bawiąc.
14
A to nasz certyfikat :)
DZIEŃ KOBIET, DZIEŃ KOBIET, NIECH KAŻDY SIĘ DOWIE...
Z okazji Dnia Kobiet, 08.03.2018r., Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na „Najmilszą Koleżankę” dla każdego rocznika. Na 20-minutowej przerwie, chłopcy złożyli życzenia wszystkim dziewczynom i paniom oraz ogłoszono wyniki konkursu, a laureatkom wręczono nagrody (w postaci czekolady i szarfy).
Najmilszą koleżanką
klas IV jest Julia Henryk,
klas V jest Anna Bartnicka,
klas VI jest Aleksandra Mielczarek,
klas VII jest Roksana Hadryś, a z
klas II gimnazjum jest Dominika Podgórska i
klas III jest Aleksandra Michnik.
Na koniec uroczystości ochotnicy mogli przeżyć taneczną przerwę, dzięki naszym „DJ-om”: Kamilowi i Klaudiuszowi
Reprezentanci SU udali się do każdej pani pracującej na terenie szkoły, złożyli życzenia oraz wręczyli kwiat i mały słodki upominek.
Bieg po zdrowie...
W roku szkolnym 2017/18 ruszyła II edycja programu antytytoniowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie”, skierowanego do uczniów z IV klas a więc w wieku 9-10 lat. Program powstał w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Zajęcia w programie „Bieg po zdrowie” realizowane są za pomocą bardzo zróżnicowanych metod aktywizujących, które dostosowano do wieku odbiorców. Podczas cyklu zajęć dzieci przeprowadzają wywiady z osobami niepalącymi, liczą koszty jakie generuje palenie papierosów, pracują w grupach przy tworzeniu antyreklamy dla papierosów lub tworzą komiks z bohaterami programu. Podstawą zajęć jest stymulowanie kreatywności i aktywności. Uczniowie są zachęcani do aktywnego udziału poprzez dyskusje, wymianę doświadczeń, spostrzeżeń, refleksji czy pomysłów. Aktywny udział sprzyja identyfikowaniu się z omawianą tematyką i motywuje do tego, aby zdobytą wiedzę i umiejętności stosować w codziennym życiu.
Bohaterami łączącymi treści poszczególnych spotkań jest dwoje uczniów czwartej klasy szkoły podstawowej, Natalia i Kuba. Wydarzenia z ich życia będą tłem poruszanych tematów. Do programu przygotowano atrakcyjne, bogato ilustrowane materiały:
• podręcznik dla nauczyciela;
• zeszyt ćwiczeń dla ucznia;
• plakaty;
• ulotkę informacyjną dla rodziców.
Program realizowany jest przez wychowawców klas IV . Koordynatorem programu jest pedagog Anna Wróblewska.
Program rekolekcji wielkopostnych
Program rekolekcji wielkopostnych dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Wieluniu
Poniedziałek 12 marca 2018 r.
godz. 9.00 - nauka dla uczniów klas I-III
godz. 11.30 - nauka dla uczniów klas VII i II i III gimnazjum
godz. 12.30 - nauka dla uczniów klas IV - VI
Wtorek 13 marca 2018 r.
godz. 9.00 - nauka dla uczniów klas I-III
godz. 11.30 - nauka dla uczniów klas VII i II i III gimnazjum
godz. 12.30 - nauka dla uczniów klas IV - VI
Środa 14 marca 2018 r.
godz. 9.00 - msza św z nauka dla uczniów klas VII i II i III gimnazjum
godz. 10.30 - msza św z nauką dla uczniów klas I - VI
SIATKARKI Z "DWÓJKI" BRĄZOWYMI MEDALISTKAMI FINAŁU WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W MINI SIATKÓWCE DZIEWCZĄT!!!
27.02.2018 r. w Konstantynowie Łódzkim odbył się Finał Województwa Łódzkiego w mini siatkówce dziewcząt. W zawodach rywalizowało 6 drużyn (zwycięzcy sześciu rejonów), które losowo podzielono na dwie grupy. W grupach rozegrano mecze systemem "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów do 25 punktów. Zwycięzcy grup zagrali w finale o I miejsce, a zespoły które w swoich grupach zajęły drugie miejsca zagrały mecz o brązowy medal.
Wyniki w GRUPIE A
SP 10 Tomaszów Mazowiecki - SP 5 Konstantynów Łódzki 2 : 0 (18, 23)
SP 2 Wieluń - SP 5 Konstantynów Łódzki 2 : 0 (21, 11)
SP 2 Wieluń - SP 10 Tomaszów Mazowiecki 0 : 2 (-11, -17)
Wyniki w GRUPIE B
SP 34 Łódź - SP 5 Skierniewice 2 : 0 (8, 6)
SP 1 Bełchatów - SP 5 Skierniewice 2 : 0 (25, 19)
SP 34 Łódź - SP 1 Bełchatów 2 : 0 (10, 9)
MECZE FINAŁOWE
o III miejsce
SP 2 Wieluń - SP 1 Bełchatów 2 : 0 (8, 5)
o I miejsce
SP 10 Tomaszów Mazowiecki - SP 34 Łódź 2 : 0 (19, 23)
KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA:
I miejsce - SP 10 Tomaszów Mazowiecki
II miejsce - SP 34 Łódź
III miejsce - SP 2 Wieluń
IV miejsce - SP 1 Bełchatów
V miejsce - SP 5 Konstantynów Łódzki
VI miejsce - SP 5 Skierniewice
SKŁAD NASZEJ BRĄZOWEJ DRUŻYNY: Oliwia Smolnik, Ola Kokocińska, Dobrochna Kaczmarska, Asia Siwak, Zuzia Leśniak, Ola Mielczarek, Julka Pęciak, Natalka Madziara, Małgosia Wojtyra, Karolina Gajda
Trener - Katarzyna Pałyga
1
Rocznica Odzyskania Niepodległości
- 37
Konkurs wiedzy o Narnii
W dniu 27 października 2017 r. odbył się Szkolny konkurs wiedzy dla pasjonatów baśniowej Narnii na podstawie I części C. S Lewisa „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa”.
Do rywalizacji przystąpiło 22 uczniów z klas szóstych, którzy napisali szczegółowy test ze znajomości treści książki. Do ścisłego finału zakwalifikowały się 4 osoby, które uzyskały maksymalną ilość punktów: Monika Czuba (VI a), Julia Krzemińska (VI b), Marzena Stanek (VI c) i Anna Zielińska (VI c).
Zwycięzcami II etapu zostały: I miejsce Marzena Stanek (VI c), II miejsce ex aequo Weronika Czuba (VI a) i Julia Krzemińska (VI b).
Organizatorami konkursu były panie: Danuta Skorupińska i Bożena Parada.
FINAŁ WOJEWÓDZKI W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
25 października 2017 r w Poddębicach odbyły się Finały Województwa Łódzkiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. Zawody odbywały się w trudnych warunkach atmosferycznych, zawodnicy biegali po błocie, w padającym nieustannie deszczu, ale nie ostudziło to emocji finałowej rywalizacji.
Nasza sztafeta dziewcząt w składzie: Małgosia Wojtyra, Karolina Gajda, Magda Urbaniak, Zuzia Leśniak, Jessica Kukuła, Justyna Grzebielucha Górecka, Ola Mielczarek i Natalia Madziara zajęła VII miejsce; opiekun - Katarzyna Pałyga, natomiast drużyna chłopców występująca w składzie: Oskar Zygmunt, Marcel Siudmak, Mateusz Duda, Bartek Cieślak, Błażej Sztandera, Maksymilian Przebierała, Bartek Ptak i Jakub Pabisiak zajęła XI miejsce; opiekun - Maja Zienkiewicz
Pasowanie pierwszoklasistów w naszej szkole
- 170
Półfinał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych
W dniu 19.10.2017 r w Łasku odbyły się Półfinały Województwa Łódzkiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. W zawodach świetnie wypadły nasze drużyny: drużyna dziewcząt zajęła I miejsce, a zespół chłopców II miejsce; obie nasze sztafety awansowały do Finałów Wojewódzkich, które odbędą się 25 października w Poddębicach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Skład złotej sztafety dziewcząt: Małgosia Wojtyra, Karolina Gajda, Magda Urbaniak, Zuzia Leśniak, Jessica Kukuła, Ola Kokocińska, Ola Mielczarek, Natalia Madziara oraz rezerwowe Julka Pęciak i Oliwia Smolnik; opiekun - Katarzyna Pałyga
Skład srebrnej drużyny chłopców: Oskar Zygmunt, Jurek Napieraj, Marcel Siudmak, Mateusz Duda, Bartek Cieślak, Błażej Sztandera, Maksymilian Przebierała, Bartek Ptak oraz rezerwowi Mateusz Kukuczka, Igor Szymanek; opiekun - Maja Zienkiewicz
Nie ma to jak warsztaty w Konopnicy!
17 października 2017 r. będzie przez 45. uczniów naszej szkoły zapamiętany jako wspaniała przygoda matematyczno – ekologiczna. W pięknych okolicznościach przyrody uczestnicy warsztatów prowadzonych przez p. Kingę Gałązkę mogli poszukiwać matematyki. Pani Kinga to bardzo zapracowany metodyk matematyki, ale z chęcią po raz drugi poprowadziła dla nas warsztaty, tym razem w ramach grantowego projektu „W poszukiwaniu matematyki…” finansowanego przez mBank.
Złota polska jesień zachęcała do wytężania umysłów nad przygotowanymi przez p. Kingę zadaniami. Agenci specjalni od 01 do 07 wraz z drużynami mieli do wykonania kilka zadań wewnątrz ośrodka wypoczynkowego „Dworek” mieszczącego się w stylowym dworze szlacheckim z połowy XIX w., należącego do Politechniki Łódzkiej oraz zadania w okolicznym lesie. Nie jest łatwo utrzymać najdłużej pozycję „jaskółki”, by zostać agentem…
Emocjonujące zmagania drużyn kończyły prezentacje prac plastycznych przedstawiających zbadane w lesie drzewa oraz seria logicznych zagadek typu: „Gdzie czwartek jest przed środą?”. Zwycięska drużyna otrzymała paczkę słodkości od p. Kingi, a pobyt w tym gościnnym miejscu zakończyliśmy ogniskiem z kiełbaskami.
Uczestnikami warsztatów byli uczniowie klas IV i V naszej szkoły, a opiekę sprawowały panie B. Kacprzycka, K. Łukomska i A. Prażanowska.
Projekt „W poszukiwaniu matematyki…” finansuje Fundacja mBanku.
KONSULTACJE S.O.S. W WIELUNIU
17.10.2017 r. na hali miejskiej w Wieluniu, w obecności koordynatora wojewódzkiego - Zdzisława Olejnika, odbyły się konsultacje województwa łódzkiego w piłce siatkowej dziewcząt w ramach programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. W konsultacjach wzięło udział 39 dziewcząt klas VI i VII ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Zduńskiej Woli, Szkoły Podstawowej nr 10 w Tomaszowie Mazowieckim i Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieluniu.
W czasie konsultacji zawodniczki rozegrały mecze kontrolne; dziewczęta klas VI w kategorii "czwórek" na boiskach 7m x 7m, a dziewczęta klas VII szóstkami na duże boiska 9m x x 9m
W oparciu o wyniki testów sprawnościowych określających potencjał uczestniczek konsultacji oraz obserwacji poziomu ich wyszkolenia technicznego zostaną wybrane Kadry Wojewódzkie w kategorii klas VI i VII na Regionalny Turniej Talentów S.O.S. im. Wiesława Gawłowskiego, który odbędzie się w listopadzie 2017 r. w Krakowie.
W konsultacjach uczestniczyły zawodniczki naszej szkoły:
- klasy VI - Ola Mielczarek, Ola Kokocińska, Karolina Gajda, Joanna Siwak, Oliwia Smolnik, Dobrochna Kaczmarska i Ola Mielczarek; trener - Katarzyna Pałyga
- klasy VII - Zuzia Dors, Julia Dawid, Kinga Krawczyk, Sara Sielska, Dominika Idasiak, Ania Wawrzyniak i Paulina Szuster; trener - Leszek Pałyga
5
DZIEWCZYNKI I CHŁOPCY MISTRZAMI POWIATU W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH !!!
W dniu 12.10.2017 r. w Ostrówku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców w dwóch kategoriach wiekowych: klasy VI i młodsi oraz klasy VII i gimnazjalne.
W kategorii klas starszych nasze dziewczyny w składzie: Marianna Kuźnik, Julia Gąszczak, Julia Drab, Basia Zając, Daria Żuraw, Sara Kowalczyk i Maja Ciach zajęły VIII miejsce; opiekun Ilona Mazur. drużyna chłopców w składzie: Kacper Adamczyk, Maciej Frysiak, Dawid Szeląg, Eliasz Skowroński, Dawid Wolny, Jakub Karbowiak, Bartosz Kalisiewicz i Filip Nowak uplasowała się tuż za podium zajmując IV miejsce ; opiekun Arkadiusz Bogus.
Natomiast świetnie spisały się nasze sztafety młodsze: dziewczynki w składzie: Małgosia Wojtyra,Karolina Gajda, Magda Urbaniak, Zuzia Leśniak, Jessica Kukuła, Oliwia Smolnik, Ola Kokocińska i Ola Mielczarek zajęły I miejsce (czas sztafety 8 x 1000 m - 31 minut 28 sekund); opiekun Katarzyna Pałyga,
Również drużyna chłopców w składzie: Oskar Zygmunt, Jurek Napieraj, Marcel Siudmak, Mateusz Duda, Mateusz Kukuczka, Błażej Sztandera, Igor Szymanek i Bartek Ptak zajęła I miejsce ( czas sztafety 8 x 1000 m - 29 minut 3 sekundy); opiekun Maja Zienkiewicz
Obie sztafety awansowały do Półfinału Województwa Łódzkiego, który odbędzie się 19 października w Łasku. Gratulujemy naszym uczniom i życzymy powodzenia na dalszym etapie rywalizacji.
Galeria zdjęć
- brak danych
Archiwum Aktualności