• Kaligrafowali młodsi uczniowie.

          • 30 IV 2024 r. uczniowie klas 1-3 zmierzyli się w Szkolnym Konkursie Kaligraficznym ✍️ o tytuł "Mistrza Kaligrafii" ✒️. Jego celem było rozpowszechnianie sztuki pięknego pisania. Dwudzieścioro siedmioro uczniów z wielkim zaangażowaniem przystąpiło do zadań konkursu. Każdy starał się przepisać tekst pięknie i bezbłędnie. Konkurs okazał się nie tylko doskonałą okazją do wykazania się umiejętnościami pisarskimi, ale także wspaniałą zabawą. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy z tytułem „Mistrza Kaligrafii” oraz nagrody. Pozostali uczestnicy konkursu dostali dyplomy - podziękowania i drobne upominki. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu. 
            Do zobaczenia za rok.

          • II Etap konkursu Puchacz Piotr

          •  

            9 maja w Studiu Nauczania Matematyki MathRiders w Wieluniu na ulicy Kochelskiego 14b odbył się II etap konkursu Puchacz Piotr, w którym wzięli udział zakwalifikowani do tego etapu uczniowie klas I-III naszej szkoły.
            Wśród uczniów, którzy zmagali się z matematycznymi zadaniami byli:


            Oliwia Adamczyk – kl. I b
            Julian Musiał – kl. I b
            Borys Łuczak – kl. II b
            Błażej Stefanek – kl. II b
            Igor Hadryś – kl. II c
            Angelina Chycherina – kl. II c
            Helena Warcholińska – kl.  III b
            Kinga Karolkowska – kl. III b
            Franciszek Lewandowski – kl. III c
            Natalia Jędrasik – kl. III c
            Julia Preś – kl. III c
            Inez Białek – kl. III c
            Wiktoria Prażanowska – kl. III d.


            Po rozwiązaniu zadań matematycznych wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Podziękowanie otrzymała również nasza szkoła za udział w konkursie i szkolny koordynator.


            Gratulujemy wszystkim udziału w drugim etapie i życzymy dalszych sukcesów.👏🏻

          • Dzień Patrona w klasach I - III

          • Dnia 6 maja uczniowie kl. I - III obchodzili w naszej szkole Dzień Patrona, którym jest wybitny polski pisarz, laureat Literackiej Nagrody Nobla - Henryk Sienkiewicz. Wszyscy uczniowie i nauczyciele przyszli w tym dniu w odświętnych galowych strojach. W Dzień Patrona uczniowie zapoznali się bliżej z postacią i twórczością H. Sienkiewicza. Na zajęciach każda klasa wykonała też ilustrację, która nawiązywała do fragmentów z wybranych książek pisarza.

          • Dzień PATRONA

          •  

            Maj to miesiąc obfitujący w rozmaite święta, począwszy od świąt o charakterze państwowym, poprzez uroczystości rodzinne, na Dniu Matki kończąc. W naszej szkole do tego kalendarza dopisujemy jeszcze Dzień Patrona, kiedy to w szczególny sposób chcemy uczcić rocznicę urodzin Henryka Sienkiewicza. Z tej okazji uczniowie klas młodszych, czyli I-III i starszych: IV-VIII uczestniczą w różnych projektach. W tym roku, w czwartek, 9 maja czwartoklasiści i piątoklasiści mieli okazję poznać najważniejsze fakty z życia naszego Patrona, tytuły napisanych przez Niego książek i sylwetki bohaterów, jak również Sienkiewiczowskie ślady w naszym mieście i w naszej szkole. Wszystkie te informacje znalazły się na prezentacji , z którą uczestników apelu zapoznały uczennice z klasy VId – Hanna Ceglarska i Hanna Ślusarczyk. Oprócz tego uczestnikom uroczystości został zaprezentowany przez dwie uczennice z tej samej klasy – Hannę Guzowską i Lenę Skrzypecką sztandar szkoły oraz skład dwóch pocztów sztandarowych. Pozostali, czyli szóstoklasiści i siódmoklasiści, pod okiem wychowawców, zmagali się z zadaniami podczas zajęć warsztatowych. Mieli do wykonania rysunek w ołówku ✏️- portret Henryka Sienkiewicza, projekt okładki powieści „W pustyni i w puszczy”, piękne przepisanie ✍️fragmentu wybranych książek, ułożenie krzyżówki do podanego hasła czy napisanie listu 📨 do samego Sienkiewicza. Efekty tych starań można podziwiać, są wyeksponowane na sztalugach 🖼️ w holu szkoły. Najtrudniejsze zadanie mieli uczniowie klasy VIII, ze względu na zbliżający się termin egzaminu z j. polskiego zajęli się powtórką wiadomości o  okolicznościach powstania i problematyce lektur 📖📚obowiązkowych, których autorem jest właśnie Henryk Sienkiewicz: „Quo vadis” i „Latarnik”.
                                                                       
            A. Gajewska i J. Kaczmarzyk

            Poniżej zamieszczamy fotorelację z obchodów Dnia Patrona, autorstwa pań: A. Gajewskiej, J. Kaczmarzyk, B. Kacprzyckiej, K. Łukomskiej

          • Powrót z EuroWeek’u

          • Było "hello", przyszedł czas na "goodbye"... 😢
            I tak oto wracamy już 🚌 z kilkudniowych warsztatów językowych EuroWeek 🇬🇧, podczas których bawiliśmy się naprawdę dobrze! 👍
            We danced 💃, we sang 🎤, we talked in English 💬, we worked in groups, we designed and created applications, countries and introduced ourselves, we made new friends with our mates from Wrocław, we learnt about foreign countries and their cultures🏛️, we breathed fresh mountain air 🏞️and walked a long way 🛣️ to the SHOP, we ate a lot of pizza 🍕and we didn't sleep 🛌 much!!! So it was awesome! - w skrócie było SIGMA! A w drodze powrotnej odwiedziliśmy piękną kopalnię złota  w Złotym Stoku oraz pobliską średniowieczną osadę 🛖🛖.
            BIG BRAVO for everyone 👏👏👏👏 especially for our amazing leader - Gaga!😍 Zawsze będziemy Cię miło wspominać❤️❤️❤️
            Fotorelacja: p. A. Dwornicka and p. K. Jacaszek :)

          • Biochemiczne zmagania wygrane!

          • W dniu 25 kwietnia 2024 roku odbyła się 13 edycja Międzypowiatowego Konkursu Biologiczno - Chemicznego pod nazwą „Biochemik Roku” zorganizowanego przez Zespół Szkolno - Przedszkolny w Kraszkowicach. MY TEŻ TAM BYLIŚMY!!!

            Uczestnicy konkursu musieli rozwiązać test z biologii i chemii, a następnie najlepsza piątka z nich dotarła do finału. Tam czekały zadania praktyczne, jak w prawdziwym laboratorium .

            Naszą szkołę reprezentowali:

            Bartosz Hałubiec,

            Filip Hendrych,

            Kacper Maniak

            - uczniowie klasy 8.

            Na podium, otrzymując zaszczytne I MIEJSCE znalazł się Bartosz Hałubiec.

            Filip i Kacper też znakomicie sobie poradzili.

            GRATULUJEMY

            Przy tej okazji chcielibyśmy podziękować organizatorom za wspaniałe przyjęcie. Atmosfera na konkursie była wspaniała. Czekamy na zaproszenie na kolejną edycję.

            Foto: K. Kościelna

          • Hello from Kotlina Kłodzka!

          •  

            To właśnie tu uczniowie naszej szkoły rozwijają swoje kompetencje językowe na warsztatach EuroWeek. 21-osobowa grupa naszych uczniów już od wczoraj świetnie bawi się na zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy z Gruzji i Włoch. Poniedziałek był wypełniony różnymi zajęciami: były zabawy integracyjne, prezentacje prac grupowych, konwersacje, mecz siatkówki, spacer w pięknych okolicznościach przyrody, a na koniec prezentacje układów tanecznych, ale bez rywalizacji o Kryształową Kulę - nagrodą była super zabawa!

            Dla stęsknionych rodziców przesyłamy wiadomość, że jest nam tu dobrze, pogoda dopisuje, jedzenie smakuje, więc jeszcze chwilę tu zostaniemy!

            Foto: A. Dwornicka

          • Wycieczka klas drugich.

          •  

            W dniu 29 kwietnia klasy II b i II c odwiedziły stolicę Dolnego Śląska - Wrocław. W programie znalazły się jedne z najciekawszych miejsc tego miasta. Uczniowie zwiedzali Hydropolis, gdzie poznawali i odkrywali tajemnice wody, jej potencjału tkwiącego w miastach, głębinach i ludzkim ciele. Odwiedzili największą wystawę makiet kolejowych w Polsce - Kolejkowo. Następną atrakcją i jednocześnie ciekawym przeżyciem był przejazd „Polinką”, czyli kolejką gondolową nad Odrą. Późnym wieczorem pełni wrażeń wrócili do Wielunia.

            Obejrzyjmy fotograficzne relacje z wycieczki autorstwa: D. Książek i E. Szychowskiej .

          • Wizyta w Sądzie Rejonowym w Wieluniu

          •  

            29 kwietnia uczniowie klasy I b zwiedzili Sąd Rejonowy w Wieluniu. Pani Arleta Fronczyk-Kurzawa, w ciekawy sposób przybliżyła dzieciom na czym polega niełatwa praca sędziego, a w szczególności sędziego zajmującego się sprawami małoletnich. Zwiedzając budynek sądu mogliśmy zobaczyć jak wyglądają tzw. „lochy dla oskarżonych”, sala rozpraw, archiwum ksiąg wieczystych, „niebieski pokój”, w którym odbywają się przesłuchania dzieci oraz gabinet pani Arlety. Każde pomieszczenie oglądaliśmy z zainteresowaniem słuchając ciekawych informacji przekazywanych przez panią Arletę.

            Serdecznie dziękujemy za lekcję na temat zawodu sędziego, słodki poczęstunek i piękny plan lekcji z prawami dzieci.

            Foto: E. Sobieraj

          • Wieluńskie obchody Rocznicy.

          • Udział pocztu sztandarowego w składzie

            Kacper Maniak kl. 8 a, Nadia Galor kl. 8 a i Anna Zandecka kl. 8 a

            w wieluńskich obchodach 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

            Uroczystości rozpoczęły się od nabożeństwa w intencji ojczyzny, odprawionego w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Po mszy zostały złożone kwiaty przed pomnikiem Jana Pawła II, po czym udano się na plac Kazimierza Wielkiego, gdzie nastąpiły przemówienia i oficjalna część uroczystości.

             

            Foto: I. Gońda, J. Nowosielska-Kluska

          • Uroczysta Akademia

          • 30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja pt:

            „Kocham Cię Polsko"

            zorganizowana przez uczniów klas 2b, 4c, 5a, 6a i 7d oraz nauczycieli historii, wychowawczynię klasy 2b i panie uczące plastyki. Podczas występu dowiedzieliśmy się wiele na temat wydarzeń i postaci historycznych związanych z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Rodzice, Dyrekcja, Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć wspaniałe, patriotyczne przedstawienie.

            Dziękujemy wszystkim przybyłym na tą uroczystość oraz pamiętajmy, że przyszłość Polski zależy od Polaków, a szczególnie od młodych Polaków!!!

            Hanna Olejnik,

            Aneta Maksymowicz-Zając,

            Dorota Książek,

            Maja Szerszeń,

            Edyta Sobieraj.

          • Talent nie jedno ma imię - Gala „Szkolne Talenty SP2”

          •  

            W środę - 24 kwietnia - w szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Uczennice i Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w drugiej edycji gali „Szkolne Talenty SP2”, podczas której mogli zaprezentować swoje umiejętności i uzdolnienia:

            - wokalne

            - taneczne

            - zręcznościowe

            - plastyczne

            - fotograficzne.

            Jesteśmy niesamowicie dumni z naszych Podopiecznych!!

             

            Lista występujących zostanie opublikowana w następnym wpisie.

            Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zasponsorowanie nagród dla wszystkich Uczestników.

             

            Pozdrawiamy,

            Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami Paniami Małgorzatą Kozłowską i Jolantą Kaczmarzyk.

      • Galeria zdjęć

          brak danych