Uczniowie klasy Ic wykonali pierwsze zadanie z projektu "Każdy z Nas jest inny, równy i wyjątkowy" - zaprojektowali własne skarpetki nie do pary.
Aktualności
Skarpetki nie do pary...
Dzień Kobiet w I b
W piątek 6 marca, uczniowie klasy 1b obchodzili wyjątkowe święto - Dzień Kobiet. Z tej okazji dziewczynki otrzymały drobne prezenty. Chłopcy, choć bardzo się stresowali, przygotowali krótką cześć artystyczną i wręczyli własnoręcznie wykonane laurki. Na zakończenie wszystkie dzieci obdarowane zostały słodkościami.
To był udany dzień 😀Obajrzyjcie relację p. M. Bil
„KOBIETY I KOBIETKI DLA WOJTUSIA!”
KOBIETY, małe i duże, i ich Wielbiciele!
Jako przedłużenie zbiórki pieniędzy na rzecz chorego Wojtusia proponujemy akcję:
„KOBIETY I KOBIETKI DLA WOJTUSIA!”
Potrzebujemy tu jednak wsparcia naszych Mężczyzn, którzy chcieliby nas wyróżnić w dniu naszego święta.
Prosimy, przeznaczcie równowartość kwoty, którą poświęcilibyście dla swych Kobiet, cudownych i kochanych, dla małego Wojtusia. Dziewczynki, Dziewczyny, Kobiety, zachęćcie swoich ulubionych Kolegów, Chłopaków, Mężów, Partnerów do takiego gestu. Zrzeknijcie się przyjemności na rzecz Wojtka, a zaręczamy, że poczujecie dużo więcej radości i szczęścia, mając świadomość, że rosną szanse na uratowanie życia tego małego przystojniaczka.
Zróbcie to w dowolny sposób, ale miło nam będzie, jeśli rezygnując z prezentu, wrzucicie pieniądze do puszki w naszej szkole. Wolontariusze akcji „KOBIETY I KOBIETKI DLA WOJTUSIA” będą na Was czekać 6 i 9 marca w stałym miejscu na I piętrze na wszystkich przerwach 10-minutowych i 20-minutowej.
Panowie, Chłopcy, liczymy na Wasz gest – pokażcie, jak cenicie swoje Kobiety! 😊 (gustowne opakowanie podarunku nadal mile widziane:)
Proponujemy przy tej okazji, by każda Dziewczynka, Dziewczyna, Kobieta, która zgadza się na powyższą propozycję i zrzeka się prezentu na rzecz Wojtusia, polubiła tę wiadomość na Facebooku, a najlepiej w komentarzu napisała "ZGADZAM SIĘ", a Chłopcy i Mężczyźni sprawdzili na naszej stronie, czego życzą sobie ich ukochane/ulubione panie/koleżanki.
Kochani, udostępnijcie tę wiadomość, gdzie tylko możecie. Może inni podchwycą nasz pomysł i Dzień Kobiet przyniesie Wojtusiowi duuuużo pieniędzy!
E. Szaniec i J. Matuszczyk - koordynatorki Szkolnego Wolontariatu
(my oczywiście zrzekamy się wszelkich prezentów i prosimy naszych ukochanych o wpłatę na rzecz Wojtusia 😊)
Projekt i ogólnopolski konkurs plastyczny w III d
Klasa III d pracując metodą projektu zdobywa wiadomości na temat naszej ojczyzny.
Realizując projekt POLSKA MOJA OJCZYZNA uczniowie poznali ciekawe miejsca i zabytki, które warto zobaczyć, zgłębiali wiedzę na temat polskich rzek oraz sławnych Polaków. Pierwsze efekty ich pracy możecie zobaczyć na zdjęciach p. E. Sobieraj. Ciąg dalszy nastąpi….
1Ponadto uczniowie klasy III d, na zajęciach rozwijających uzdolnienia, przygotowali prace plastyczne na temat „Coś dla klimatu”, które zostały wysłane na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny🎨. Będziemy z niecierpliwością oczekiwać na wyniki konkursu, a o ewentualnych sukcesach poinformujemy w kwietniu😃.
Leczenie stomatologiczne uczniów
UWAGA Rodzice.
Podmiotami wykonującymi działalność leczniczą, udzielającymi świadczeń zdrowotnych w zakresie leczenia stomatologicznego dla dzieci i młodzieży, finansowanych ze środków publicznych są:
1. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "UNI-DENT" S.C., ul. Sieradzka 56, Wieluń
2. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "STOM-MED" S.C., ul. Sieradzka 56, Wieluń
(informacja z Zakładu Obsługi Placówek Oświatowo - Wychowawczych)
W ruchu interaktywnie
Tak się bawi IIIc :D Ich interaktywne zabawy ruchowe obejrzyjcie na zdjęciach p. M. Piechocińskiej.
Nasza szkoła posiada salę do ćwiczeń z takim właśnie wyposażeniem :))
19
Mistrzowie wiedzy pożarniczej są u nas!
Bartek Ptak zajął pierwsze miejsce, a Mateusz Patyk - drugie miejsce ( obaj chłopcy z klasy 8 d ) w Turnieju Wiedzy Pożarniczej na szczeblu szkół podstawowych Gminy Wieluń. Dziś oglądaliśmy ich trofea:🏆🏆 oraz zdjęcia p. J. Nowosielskiej-Kluski, która przygotowywała chłopców do turnieju 👍🏻👏🏻. Gratulujemy!
Obejrzyjcie i Wy:5
Czy wiecie kiedy jest Dzień Skarpet Nie Do Pary?
Klasa Ic bierze udział w akcji "Przygoda kolorowej skarpetki" w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego "Każdy z Nas jest inny, równy i wyjątkowy."
Motywem przewodnim Przygody Kolorowej Skarpetki jest dzień 21 marca - Dzień skarpet nie do pary, które są symbolem solidarności z osobami z Zespołem Downa.
Obserwujcie ich kreatywne poczynania! 😁👍🏻
Mali inżynierowie + rowery
W klasie III c odbyły się kolejne zajęcia z projektu "Mali inżynierowie. Czym możemy podróżować?", podczas których uczniowie wytyczali trasę rowerową. Dzieci obejrzały film, w którym naukowiec opowiadał o zastosowaniu rowerów: generujących prąd oraz tych, ktore wspomagane są elektrycznie. Ponadto obejrzały prezentację o ruchu rowerowym, dzieki której poznały zasady oraz rodzaje miejskiej infrastruktury rowerowej. Nastepnie w grupach budowały makiety z trasami rowerowymi oraz elementami infrastruktury.🙂
6Zdjęcia: M. Piechocińska
Pierwszej pomocy ciąg dalszy…
U Świetlików ciąg dalszy zajęć pierwszej pomocy. Obejrzyjcie fotografie i relację p. L. Grajek w zakładce O szkole.../ Świetlica
Stypendiada Wczesnoszkolna
Nasi uczniowie z klas II i III brali udział w ogólnopolskim projekcie stypedialnym pt. „STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA''. W tegorocznej edycji dzieci zmagały się w konkursach z zakresu edukacji ortograficznej, czytelniczej, matematycznej i plastycznej.
Bardzo cieszymy się, że nasi uczniowie osiagnęli tak dobre wyniki👏🏻😃
Konkurs ortograficzny „Ortografek”:
I miejsce - Chalusiak Ewa, klasa IIIc
I miejsce - Stanek Borys, klasa IIIc
III miejsce - Smolnik Krystian, klasa IIIb
Wyróżnienie - Podgórska Nadia, klasa IIId
Rybczyńska Aleksandra, klasa IIIcKonkurs czytelniczy „Abecadło”:
Wyróżnienie - Stanek Borys, klasa IIIcKonkurs plastyczny „Plastuś”:
III miejsce - Paroń Oliwia, klasa IIa
Wyróżnienie: Idasiak Dominika, klasa IIa
Madziara Hubert, klasa IIIb
Sobczak Szymon, klasa IIa
Sputowska Wiktoria, klasa IIb
Ślusarczyk Hanna, klasa IIcGratulujemy uczniom - Naszym Orłom, ich rodzicom i przygotowującym nauczycielom! 👏🏻👍🏻
Uroczyste zakończenie Tygodnia Języka Polskiego
28 lutego 2020 r. uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w apelu, który był podsumowaniem Tygodnia Języka Polskiego obchodzonego w naszej szkole. Spotkanie przygotowali uczniowie z klasy 6d – K. Godyń, W. Idasiak, A. Ignasiak, W. Klatka, D. Mielczarek, O. Palczewska, M. Pietrzak, L. Pośpiech, M. Sujka, W. Szymańska, M. Woszczyk, M. Wypchło, W. Zgondek oraz rapujący chłopcy z klasy 7a - R. Dudaczyk, B. Giełzak, F. Skubiś i P. Śmieja. Oczywiście towarzyszyła im, jak zawsze niezastąpiona, obsługa sprzętu – tym razem byli to Marcel Siudmak, Jakub Kula i Rafał Dudaczyk.
Podsumowano wszystkie działania, jakie były podejmowane w czasie minionego tygodnia – lekcje o kulturze języka przeprowadzone w bibliotece dla uczniów klas 4 i 5, zajęcia na temat słowników (klasy 6), lekcje o poprawności językowej (klasy 7) oraz o gwarach (w klasach 8). Na wystawkach można było obejrzeć plakaty o różnych słownikach językowych, przeczytać pomysłowe hasła dotyczące języka wolnego od wulgaryzmów oraz wierszyki o poprawności językowej. Dopełnieniem tych informacji były treści zaprezentowane w czasie apelu – występujący przypomnieli informacje o Międzynarodowym Dniu Języka Polskiego oraz w zabawnej formie przekazali słuchaczom różne rady i wskazówki, jak dbać o język ojczysty. Słowami z piosenki pana W. Młynarskiego zachęcali też do myślenia i czytania, przestrzegając, że jeśli „za mało książek znasz, to ci wychodzi na twarz” . Zachęcali, aby o piękno języka ojczystego dbać na co dzień, a nie tylko w czasie święta. „Ojczysty – dodaj do ulubionych” i „Język polski jest ą, ę – merda ogonkami”.
Lekcja o gwarach w klasie 8 b:
Lekcja o poprawności językowej w klasie 7b
Klasa 6 b przekonuje się, że słowniki to kopalnia języka!
4Wystawa plakatów, haseł i wierszyków przygotowanych przez uczniów podczas całego Tygodnia Języka Polskiego
32Oto fotorelacja z apelu:
12Zachęcamy do odwiedzenia szkolnego profilu na Facebooku, gdzie umieściliśmy także filmiki:
Relacja: J. Kaczmarzyk, zdjęcia: K. Łukomska
1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
1 marca po raz dziesiąty będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto tych, którzy po II wojnie światowej nie zgodzili się, by Polską rządziła komunistyczna władza z nadania Moskwy. Żołnierze Wyklęci byli żołnierzami polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego. Walcząc z siłami nowego agresora, musieli zmierzyć się z ogromną, wymierzoną w nich propagandą Polski Ludowej. Za tę postawę wielu zapłaciło najwyższą cenę – cenę życia. Dlatego tak ważne jest, aby „Wyklęci” żyli w naszej pamięci i byli dla nas wzorem patriotyzmu. Społeczność szkolna ma możliwość zapoznania się z gazetką poświęconą wybranym postaciom Żołnierzy Niezłomnych.
Relacja p. A. Cieśli
Pomagamy Wojtusiowi nadal
Kochani Uczniowie, Szanowni Rodzice, Drodzy Nauczyciele!
Dziś mieliśmy zakończyć tygodniową zbiórkę dla Wojtusia Howisa, ale mamy jeszcze kilka pomysłów na zwiększenie tej sumy, która – UWAGA! –
przekroczyła 2000 zł!
Takie wieści działają tylko mobilizująco, więc w najbliższym czasie proponujemy:
1. Od poniedziałku 1 marca, w znanym Wam miejscu zbiórki na rzecz Wojtusia, wolontariusze z klasy 7a w zamian za dar serca zaoferują Wam ciekawe niespodzianki. Przyjdźcie, zobaczcie i posiądźcie :D. To od Was zależy, jak długo 7a będzie musiała się starać zaspokoić Wasze potrzeby XD.
2. Rodzice naszych kochanych uczniów! Mamy do przekazania 6 plakatów informujących o akcji dla Wojtusia. Jeśli ktoś z Państwa może umieścić je w miejscu swojej pracy, więcej ludzi dowie się o Wojtusiu. Prosimy o informację na ten temat: można się zgłosić osobiście do Pań Koordynatorek, mailowo do administratora strony (adres na dole szkolnej strony), albo przez szkolny profil facebookowy. Pierwsze 6 osób otrzyma takie plakaty, które możemy przekazać w poniedziałek przez Państwa dzieci (plakat ma wielkość dużego bloku rysunkowego, więc dobrze byłoby zabezpieczyć go przed pognieceniem).
Mamy również 35 ulotek. Rozdawanie ich "po kilka" chyba nie ma sensu. Przekażemy je więc tej osobie spośród Państwa, która zgłosi chęć umieszczenia ich w swoim zakładzie pracy, ale nie otrzymała plakatu.3. KOBIETY, małe i duże, i ich Wielbiciele!
Proponujemy akcję:
„KOBIETY I KOBIETKI DLA WOJTUSIA!”, o której szczegółach piszemy osobno :)
E. Szaniec i J. Matuszczyk - koordynatorki Szkolnego Wolontariatu
Co szóstoklasiści odwiedzili w Opolu?
Dnia 27 lutego klasy VI a, VI c oraz VI e udały się na wycieczkę do Opola. W jej planie był spektakl w Teatrze Lalki i Aktora pt. "Alicja w Krainie Czarów" oraz wizyta w Muzeum Polskiej Piosenki.
Obejrzyjcie relację p. M. Kozłowskiej-Jagiełki:
5
Integrowanie przez nocowanie 😄
Miniony wtorek, 25 lutego 2020 r., a właściwie jego ostatnie godziny, na długo zapamiętają członkowie Samorządu Uczniowskiego, gdyż NOCOWANIA W SZKOLE tak szybko się nie zapomina. Takąż to atrakcję przygotowały dla uczniów (!) Panie Opiekunki SU 😁 Były podchody po szkolnych zakamarkach, było oglądanie thrillera, był atrakcyjny posiłek, mnóstwo selfie oraz to, na co wszyscy czekali - wspólne „zasypianie” na sali gimnastycznej (co niektórzy uczynili to w namiocie).
A rano... szkolna codzienność, którą urozmaicały snujące się po szkole postaci w kocach i z poduszkami... 😜
Obejrzyjcie relację pań: M. Skupińskiej i K. Jacaszek30
Pierwszaki w banku
Dziś, 27 lutego 2020 r. klasa Ic wybrała się na wycieczkę do Banku Spółdzielczego w Ruścu. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z pracą wielu osób w banku, między innymi: kasjerki, księgowej, sekretarki, informatyka. Dzięki Pani Prezes Barbarze Kociuga dzieci mogły obejrzeć jak wygląda sejf, bankomat od środka, zobaczyć jak działają przeliczarki do pieniędzy oraz sprawdzić autentyczność pieniędzy.
Uczniowie dostali prezent od Pani Prezes w postaci piłki oraz długopisów, które niewątpliwie im się przydadzą.
Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie pierwszaków i pomoc w organizacji wycieczki😁👍🏻
Zdjęcia i relację przekazała p. A. Przymuszała.8
Mali Mistrzowie recytacji
27 lutego z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, uczniowe z klas I-III wzięli udział w konkursie recytatorskim, który odbył się w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu. Konkurencja była ogromna, łącznie wystąpiło 31 dzieci z kilkunastu placówek. Z naszej szkoły udział w konkursie wzięli
Adam Armanowski z klasy 1 b
Karolina Gaik z klasy 2 a
Alicja Kwiatkowska z klasy 3d
G R A T U L U J E M Y !
Oto fotorelacja p. M. Bil 😊4
Biblioteka o królowej...
Dziękujemy p. Jolancie Kot - Brożynie za ciekawą lekcję przeprowadzoną w naszej bibliotece szkolnej😊. Klasa 1b mogła posłuchać legendy o Wiśle - królowej polskich rzek. Na koniec wszystkich czekał mały "sprawdzian".😉
Fotki: M. Bil
Sprzyjający BAKCYL
Dzięki współpracy pań K. Łukomskiej, B. Kacprzyckiej - nauczycieli matematyki i pani M. Musiał - opiekuna SKO, w klasach 7c, 8c, 8d odbyły się lekcje prowadzone przez wolontariusza z projektu BAKCYL - Panią Kamilę Tomczyk, pracownika banku.
Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL to strategiczne, długofalowe partnerstwo firm i instytucji sektora bankowego w Polsce na rzecz podnoszenia poziomu wiedzy młodego pokolenia z zakresu praktycznych finansów. Projekt jest częścią jednego z największych niekomercyjnych programów edukacyjnych sektora finansowego w skali Europy „Bankowcy dla Edukacji”.
BAKCYL dla szkół:
Pomaga w poszerzaniu wiedzy finansowej uczniów, jako niezbędny element funkcjonowania młodych w nowoczesnym społeczeństwie opartym na wiedzy
BAKCYL dla uczniów:
Wprowadza w świat codziennych finansów, aby na starcie w dorosłość potrafili wykorzystać odpowiednie dla siebie usługi finansowe i zabezpieczyć własne potrzeby na przyszłość.
Dzięki przeprowadzonym w naszej szkole zajęciom każdy uczeń:
*docenia znaczenie systematycznego oszczędzania
*zdaje sobie sprawę z celowości budowania „funduszu bezpieczeństwa”
*rozróżnia dochody i wydatki w życiu codziennym
*sporządza prosty budżet z uwzględnieniem wydatków stałych i zmiennych oraz takich, z których można zrezygnować
*określa funkcje i formy pieniądza w gospodarce rynkowej
*wyjaśnia rolę zarządzania pieniędzmi w życiu codziennym oraz znaczenie oszczędzania
4Zdjęcia z zajęć: K. Łukomska, B. Kacprzycka
Galeria zdjęć
- brak danych
Archiwum Aktualności