• Odwiedzili muzeum w Napoleonie... - cz. 2.

          • 18 maja uczniowie kolejnych klas ósmych - 8a, 8d i 8c naszej szkoły odwiedziły Muzeum Dywizjonu 303 w Napoleonie. Wiedzy i emocji nie brakowało, o czym świadczy nasza fotorelacja. Zapraszamy do obejrzenia Hanna Olejnik i Aneta Maksymowicz Zając

          • Uczniowie klas II a i IIIa na wycieczce we Wrocławiu

          • 22 maja uczniowie klasy IIa i IIIa uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od obejrzenia Hali Stulecia i Fontanny Multimedialnej. Następną atrakcją był rejs statkiem po Odrze, podczas którego mogliśmy podziwiać Wrocław przy pięknej słonecznej pogodzie. W poszukiwaniu krasnali udaliśmy się na Rynek Wrocławski. Ciekawą atrakcją okazało się Kolejkowo czyli ogromna makieta przedstawiająca Dolny Śląsk tętniący życiem w miniaturze. Ostatnim elementem naszej wycieczki było podziwianie panoramy miasta z tarasu widokowego najwyższego budynku we Wrocławiu – Skwe Wrocławiuy Tower. Wszyscy uczestnicy wrócili uśmiechnięci i bardzo zadowoleni. Serdecznie dziękujemy Panu Markowi – pilotowi wycieczki, który pokazał nam Wrocław i opowiedział wiele ciekawostek na temat miasta.

            Relacja: E. Sobieraj.

          • Tegoroczni Laureaci nagrodzeni!

          • 📣📣📣
            17 maja 2023 r., o godz. 9.00 w Auli Czerwonej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Kopcińskiego 8/12 odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2022/2023. Wśród 200. nagrodzonych znaleźli się nasi uczniowie:

            Julia Wiśniewska,

            uczennica klasy 8c, laureatka konkursu z chemii, przygotowana przez Panią dyrektor Małgorzatę Jachowicz-Wróblewską

            oraz

            Rafał Pęcherz,

            uczeń klasy 8d, laureat konkursu z historii, przygotowany przez Panią Hannę Olejnik.


            „To również sukces nauczycieli i rodziców, którym pragnę serdecznie podziękować. Dziękuję za poświęcenie, za trud mądrego wychowania, za motywowanie do nauki” - powiedział Marcin Buchali, wicewojewoda łódzki.
             
            Nagrody uczniom wręczyli wicewojewoda łódzki Marcin Buchali oraz łódzki kurator oświaty Waldemar Flajszer.

            Jesteśmy dumni z naszych uczniów i nauczycieli, 💐 którym serdecznie gratulujemy życząc dalszych sukcesów i spełnienia marzeń.
            Wyrazy szacunku i podziękowania🌷składamy również rodzicom i dziadkom Julii i Rafała za wsparcie i siłę serca, które w szczególny sposób przyczyniły się do realizacji planów i zamierzeń ich dzieci i wnuków.

             

            zdjęcia: H. Olejnik

          • Dzień Patrona

          • W dniach 5-19 maja w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona - Henryka Sienkiewicza. Z tej okazji uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w konkursach związanych z twórczością pisarza, np. na najbardziej pomysłowe lapbooki, leporella i profile facebookowe, a także tzw. zajawki lektur.

            W młodszych klasach odbyły się konkursy plastyczne oraz czytania ze zrozumieniem. Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami oraz wysokimi ocenami z języka polskiego. Najlepsze prace można podziwiać na szkolnej gazetce i wystawce.

          • Wycieczka do Krakowa kl III b i III c

          • Są w Polsce takie miejsca, które każdy Polak przynajmniej raz w życiu powinien odwiedzić, by móc poznać prawdziwie dziedzictwo własnego kraju. To właśnie Wieliczka i Kraków – miasto królów, historyczne serce Polski, ostoja kultury i sztuki.

            W piątek 19 maja klas III b i III C wcześnie rano wyruszyły na wycieczkę do Krakowa. Po przyjeździe do Krakowa udaliśmy się na Wawel. Niezapomniane wrażenie wywarł na uczniach widok Krakowa z wieży Dzwonu Króla Zygmunta. Podobnie jak groby Królów Polskich i wielkich Polaków znajdujące się w Katedrze na Wawelu oraz dziedziniec i posąg Smoka Wawelskiego. Następnie pojechaliśmy do Wieliczki , gdzie podążyliśmy „Śladami legend wielickiej kopalni”, prowadzonej przez przewodnika - wieloletniego pracownika Kopalni Soli w Wieliczce. Z uwagą wszyscy słuchaliśmy przekazywanej przez niego wiedzy. Podczas wędrówki trasą turystyczną poznaliśmy historię zabytkowej kopalni, której początki sięgają czasów średniowiecza, dowiedzieliśmy się o tradycjach i obyczajach wielickich górników, podziwialiśmy prawdziwe cuda wykonane w soli: m.in. wspaniałe kaplice zdobione solnymi rzeźbami i płaskorzeźbami, żyrandole, urokliwe podziemne jeziora, stare wyrobiska o oryginalnej drewnianej zabudowie, dawne narzędzia górnicze oraz zachowane ślady prac w dawnej kopalni. Najbardziej zachwycił nas wystrój wydrążonej w XIX wieku kaplicy św. Kingi. Podczas wizyty w kopalni robiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Wycieczka dostarczyła uczniom nie tylko wszechstronnej wiedzy, ale przede wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Z nostalgią będziemy wspominać przeżyte przez nas przygody w magicznym Krakowie i jego okolicach, do których zawsze pragnie się wracać.

            Relacja: Wychowawczynie klasy III B i III A

          • Rok Aleksandra Fredry

          • Z okazji obchodów Roku Aleksandra Fredry biblioteka szkolna zorganizowała zajęcia przybliżające sylwetkę i twórczość wybitnego polskiego komediopisarza i poety.

            W ramach Dużej Przerwy z Aleksandrem Fredrą chętni uczniowie wysłuchali znanych i nieznanych wierszy oraz uzyskali iinformacje o ich autorze.

            Było emocjonująco i wesoło, gdyż wiersz A. Fredry wspaniale zinterpretowały uczennice z klasy Va:

            Natalia Ciurzyńska

            Marta Dudek

            Lena Hadryś

            Julia Mikoś

            Oliwia Paroń i Zuzanna Zielińska.

            Relacja: M. Leś

          • "zRęczniaki" - II etap konkursu

          • 18.05 w Szkole Podstawowej nr 4 w Wieluniu odbył się II etap Turnieju klas II-III "zRęczniaki".

            Podczas zawodów reprezentacja naszej szkoły sprawdzała swoją sprawność w różnych kategoriach: siła, szybkość, wytrzymałość, celność i wiele innych. Ostatecznie po dwóch turniejach zajmujemy II miejsce. Gratulujemy

            Naszą szkołę reprezentowali: Hubert Człowiek, Smykovski Pavlo, Brzozowski Jan, Chłód Piotr, Nakiela Filip, Nicota Zofia, Lena Olek - Saganowska, Adam Paruch, Filip Stefaniak, Franciszek Szymanek, Marcin Wełna, Urbaniak Piotr.

            Zdjecia: M. Szerszeń

          • Byli w Napoleonie…

          • W dniu 11 maja  uczniowie klas 8b, 8e i  8f naszej szkoły w ramach realizacji programu nauczania z historii, odwiedzili Muzeum Dywizjonu 303 w miejscowości Napoleon. Młodzież wzięła udział w żywej lekcji historii, podczas której mogła zapoznać się z historią bohaterskich lotników z Dywizjonu 303 walczących w obronie Anglii. Uczniowie również mogli podziwiać prawdziwe samoloty bojowe z okresu II wojny światowej, zajmując nawet miejsce za sterami tych maszyn. Wszyscy byli pod dużym wrażeniem eksponatów zgromadzonych w muzeum, na pewno była to wspaniała i kreatywna lekcja historii pozostająca głęboko w pamięci. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej wyprawy 🛩️👨‍✈️☺️, autorstwa Anety Maksymowicz-Zając i Hanny Olejnik.

          • Uwaga konkurs!

          • Biblioteka przy Szkole Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu zaprasza uczniów klas IV- VIII szkół podstawowych z Gminy Wieluń do udziału w Konkursie Kaligrafii „Uroki starych ksiąg". 

            Szczegóły i regulamin (fragment.) na zdjęciach.

            Zapraszamy naszych utalentowanych uczniów!
            Wiemy, że są tacy, dla których ważne jest piękne pisanie.
            Zgłoszenia przyjmuje i pomocą merytoryczną służy p. Katarzyna Łukomska.
            (ostatnie zdjęcie: własność K. Łukomska)

          • Gorączka Złota! Wolontariat ogłasza…

          • Drodzy Uczniowie, już dziś przyłączmy się do akcji organizowanej przez Wieluński Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża

            GORĄCZKA ZŁOTA!


            Pomóżmy pozyskać fundusze na wsparcie edukacyjne i promujmy idee wolontariatu!


            Zbierzmy jak najwięcej „złotych” monet o nominałach 1 grosz,        

            2 grosze, 5 groszy i zyskajmy tytuł Złotej Szkoły.

             

            Akcja trwa do 22 maja 2023 roku.

            Podsumowanie nastąpi 15 czerwca 2023 roku.
            „Złote” monety zbierzcie w klasach do pojemników podpisanych nominałami: 1 grosz, 2 grosze, 5 groszy. 22 maja wolontariusze odbiorą je i przekażą do siedziby Oddziału Rejonowego PCK w Wieluniu.

          • III a z wizytą w Centrum Medycznym MEDANET

          • 27 kwietnia uczniowie klasy IIIa uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami Centrum Medycznego MEDANET. Pani Aneta Wieczorek – Łuczak będąc doświadczonym lekarzem specjalistą rehabilitacji medycznej przybliżyła uczniom na czym polega praca rehabilitanta i fizjoterapeuty. Dzieci miały możliwość obejrzenia gabinetów przeznaczonych do wykonywania różnego rodzaju zabiegów. Na koniec spotkania bardzo chętnie wzięli udział w ciekawych zajęciach ruchowych. Bardzo dziękujemy pani Anecie za zaproszenie do Centrum Medycznego.

            Relacja: E. Sobieraj

          • Udział w miejskich uroczystościach z okazji świąt majowych.

          • Poczet Sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w obchodach

            232. Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

            Nasi uczniowie Konrad Kupis – klasa 8e, Kornelia Kaczmarska i Rozalia Kaczmarska – klasa 8f, godnie reprezentowali naszą społeczność uczniowską w uroczystościach: Mszy Św. w intencji Ojczyzny w kościele p.w. Nawiedzenia NMP w Wieluniu, złożeniu kwiatów pod pomnikiem Św. Jana Pawła II oraz oficjalnych uroczystościach przed budynkiem Ratusza Miejskiego.
            🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 
            Opiekę nad uczniami sprawowała i relację ze zdjęciami sporządziła p. Iwona Gońda.


            Poniżej krótki filmik z przemarszu pocztów sztandarowych.

          • Kolejna udana wycieczka krajoznawcza.

          • W dniach 24-25 kwietnia uczniowie klas VIb, VIc, Vc przebywali na wycieczce w Sandomierzu i Ziemi Kieleckiej. Sandomierz i jego największe atrakcje – piękny rynek z katedrą, Basztę Opatowską z tarasem widokowym, Wąwóz Królowej Jadwigi, zwiedzaliśmy podczas prawdziwie letniej pogody. Wizytę w Zbrojowni Rycerskiej, gdzie mogliśmy przymierzać przeróżne stroje minionych epok, elementy zbroi, dźwigać miecze, szable i inną broń oraz poznawaliśmy historię Sandomierza dzięki opowieściom niezwykłego przewodnika – pana Łukasza, człowieka z ogromnym poczuciem humoru i niewątpliwie kochającego młodzież, zapamiętamy na zawsze.  
            W drugim dniu doświadczyliśmy, że to nie pogoda ma wpływ na nasze przeżycia i atmosferę na wycieczce, a my sami i ludzie, których spotykamy z ich życzliwością, empatią i wyrozumiałością. Mimo kropel deszczu, których nie uniknęliśmy, miło będziemy wspominać wędrówkę na Łysą Górę, zwiedzanie Klasztoru Oblatów i kościoła na Świętym Krzyżu oraz Zamku w Chęcinach z jego wieżą widokową. Jako uczniowie szkoły imienia Henryka Sienkiewicza  nie mogliśmy nie zwiedzić pięknego dworku pisarza w Oblęgorku z niezwykłymi pamiątkami, wśród których znaleźliśmy również dowody „czci i hołdu za 25 lat pracy na polu  literackim” dla pisarza od Wieluniaków i Wielunianek współczesnych pisarzowi. A jeśli dodać do tego wizytę pod liczącym około 7 wieków dębem Bartek, przeżycia podczas wspólnych zabaw i rozmów w hotelu, piosenki podczas podróży oraz smaczne posiłki, mamy pełen obraz niezapomnianej przygody, która umocniła przyjaźnie i na długo zostanie w naszej pamięci.
            Dziękujemy BP Kolumb oraz wychowawcom za przygotowanie wycieczki, Panu kierowcy Sławomirowi Grabowskiemu i Panu Przewodnikowi Januszowi Tobisiowi za bezpieczne i sprawne jej przeprowadzenie oraz rodzicom za umożliwienie jej organizacji.

            Relacja i foto: B. Kacprzycka

          • Vivat 3 Maj!

          • Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja to ważne święto dla każdego Polaka. Z tej okazji uczniowie kl. II c przygotowali dla klas młodszych uroczysty apel, aby przedstawić historię uchwalenia pierwszej w Europie konstytucji i pomóc we właściwym przeżywaniu tego dnia.

            Przygotowała: J.Stasiak

          • Wizyty przedszkolaków w bibliotece szkolnej ciąg dalszy

          • W środę 26 kwietnia ponownie gościliśmy przedszkolaków z Przedszkola nr 4 w Wieluniu. Tym razem, zachęcone przez swoich młodszych kolegów, odwiedziły nas czterolatki wraz ze swoimi paniami. Wszystkim bardzo podobały się zajęcia w bibliotece, a pełna wiedzy encyklopedia okazała się naprawdę ciężka

    • Galeria zdjęć

        brak danych