• Zawitali do stolicy

          • W piątek 10 marca klasy 8d, 8f i 8e naszej szkoły wzięły udział w wycieczce o tematyce historycznej do Warszawy. Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie stolicy od spaceru po Parku Łazienkowskim szlakiem miejsc pamięci wybitnych Polaków - Józefa Piłsudskiego, Jana Ignacego Paderewskiego, Fryderyka Chopina czy patrona naszej szkoły Henryka Sienkiewicza. Następnie młodzież odwiedziła Sejm RP.🇵🇱 W wizycie towarzyszył nam Poseł na Sejm RP Piotr Polak, który opowiedział uczniom o pracy posła i roli władzy ustawodawczej w życiu narodu. Kolejnym punktem wycieczki było przejście do Grobu Nieznanego Żołnierza i poznanie historii tego miejsca pamięci narodowej. Po tak  dużej dawce wiedzy historyczno - obywatelskiej przyszła pora na chwilę relaksu na 30-tym piętrze Pałacu Kultury i Nauki, gdzie młodzież mogła podziwiać wspaniałą panoramę Stolicy w blasku słońca ☀️🌁 Następnie przyszła pora na kolejną lekcję historii podczas zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczniowie z powagą i szacunkiem słuchali przewodników opowiadających o tragicznych losach bohaterów Warszawy walczących o wolność stolicy w czasie powstania w 1944 roku. Dopełnieniem wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego było złożenie hołdu Powstańcom Warszawskim i wszystkim Polakom, którzy zginęli w walce o wolną Ojczyznę podczas II wojny światowej przed symboliczną mogiłą na cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Uczniowie uczcili pamięć swoich rówieśników, których losy znają z lektury "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego. Wycieczka pełna wiedzy, emocji i wartości patriotycznych na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy pracownikom biura podróży Kolumb - P. Januszowi Tobisiowi oraz P. Sławomirowi Grabowskiemu za profesjonalną organizację naszej wyprawy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

            Zdjęcia A. Maksymowicz-Zając

          • Historyczna żywa lekcja.

          • W dniach 8 i 9 marca naszą szkołę odwiedził Pan Michał zapraszając uczniów klas 3. i 4. oraz 7. i 8. do udziału w żywej lekcji historii. Spotkanie dla klas młodszych było poświęcone historii naszej ojczyzny w czasach Mieszka I. Dzieci przeniosły się w realia średniowiecznej Polski aktywnie uczestnicząc w budowaniu przez pierwszego historycznego władcę Polski naszego kraju. 🗡️🇵🇱 Z kolei strasi uczniowie byli świadkami najważniejszych wydarzeń okresu II wojny światowej, które miały miejsce na świecie, ale przede wszystkim w Polsce. Poznali losy naszych rodaków, walczących o wolność w  wojnie obronnej Polski w 1939 roku, w Powstaniu Warszawskim, bitwie pod Monte Casino i na wszystkich frontach II wojny światowej, oddając Im hołd minutą ciszy. 🇵🇱❤️ Był to niezwykły spektakl, pełen wrażeń i ogromnej dawki wiedzy historycznej przekazanej w bardzo kreatywny                   i merytoryczny sposób. Dziękujemy Panu Michałowi za tak cenną  historyczną podróż szlakami Naszej Ojczyzny. Zachęcamy do obejrzenia relacji fotograficznej z tego wydarzenia.

            Zdjęcia: K. Jacaszek, A. Maksymowicz-Zając, I. Gońda

          • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny - ,,Stypendiada Wczesnoszkolna"

          • Uczniowie klas trzecich z naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym - ,,Stypendiada Wczesnoszkolna", którego organizatorem jest Firma Edukacyjna ,, Orzeł" w Skierniewicach.

            Uczestnicy zmagali się w następujących konkursach: czytelniczym ,,Abecadło", ortograficznym ,,Ortografek", matematycznym ,,Plusik" i plastycznym ,,Plastuś".

            Oto nasi uczniowie nagrodzeni w poszczególnych konkursach:

            I miejsce w konkursie ortograficznym ,,Ortografek"- Wiktoria Włodarczyk IIIb                                  (wychowawca M. Piechocińska),

            III miejsce w konkursie plastycznym ,, Plastuś" - Natalia Pychyńska  IIIa                                                (wychowawca E. Sobieraj)

            Wyróżnienie: Antoni Kołodziejczyk z kl. IIIb w konkursie plastycznym ,,Plastuś" oraz Adam Paruch z kl. IIIa w konkursie czytelniczym ,, Abecadło".

            Gratulujemy laureatom i pozostałym uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów w nauce.

            Relacja: M.Piechocińska

          • Dzień Kobiet na sportowo

          • Klasa 2d Dzień Kobiet świętowała w bardzo aktywny sposób. Uczniowie z tej klasy wraz ze swoimi mamami uczestniczyli w lekcji otwartej z wychowania fizycznego przeprowadzonej przez panią Renatę Kostrzycką. Zabawa była wspaniała. Nie zabrakło zdrowej rywalizacji i uśmiechu. Wszyscy byli zadowoleni i szczęśliwi.

          • Pedagog specjalny

          • Zachęcamy do przejrzenia NOWYCH godzin i lokalizacji pracy pedagoga specjalnego  (w dedykowanej zakładce) -

            Pani mgr Moniki Skupińskiej,

            która od marca jest WICEDYREKTOREM naszej szkoły :))

          • Plastyczne projekty klasy IId

          • ​​​​​​

            Książka „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" J.Bednarek oraz „Zaczarowana zagroda” A. i Cz. Centkiewiczów była inspiracją dla uczniów klasy IId. Na lekcji plastyki wykonali oni ciekawe projekty. 

            A oto prace plastyczne w ich wykonaniu.

            Zobaczcie sami:

            Zdjęcia: R. Kostrzycka

          • Wirtualny spacer po szkole

          • Wybierz się na wirtualny spacer po naszej szkole i zobacz jak wygląda wyremontowana pracownia fizyczna i sale edukacji wczesnoszkolnej. Zajrzyj również do nowo powstałej pracowni krawieckiej i dodatkowej sali świetlicy.

            Zapraszamy na krótką wycieczkę.

          • Święto Języka Polskiego

          • 21 lutego to Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej racji w naszej szkole przez cały tydzień, nie tylko we wtorek, trwały obchody tego święta. I tak klasy IV i V zmagały się z ortografią, klasy VI i VII doskonaliły umiejętności posługiwania się słownikami, a uczniowie klas VIII zamienili się w poetów, a właściwie w poetkę – patronkę tego roku, czyli Wisławę Szymborską. Ich zadaniem było uzupełnić wiersze noblistki. Aby utrwalać zasady prawidłowej pisowni, na drzwiach wybranych pracowni pojawiły się wierszyki ortograficzne, uczniowie mogli też wziąć udział w „ortograficznej przerwie” – losowali zestaw pytań, zagadek, rebusów związanych z zasadami prawidłowej pisowni. Ci, którzy świetnie poradzili sobie z ortograficznymi łamigłówkami, w nagrodę otrzymywali naklejkę nawiązującą do hasła „Język polski jest ok.!”.

            Obejrzyjcie galerię fotografii, które dokumentują podjęte przez Panie polonistki i uczniów klas 5-8 działania 👍🏻.

            Autorzy zdjęć:
            A. Gajewska, J. Kaczmarzyk, A. Sokolak, E. Szaniec.
            Relacja: A. Gajewska.

             

            Ortograficzna przerwa:

            Klasa 7a pracuje:


            Klasa 6b wykonuje zadanie:

             

            Tutaj pracuje 8b:


            6d także wykonała zadanie:

             

            Tak pracowała 6a:

             

            Tutaj klasa 5b...:


            ... A tutaj 5a:

          • Mierzyli się w konkursie Kaligrafii

          • 21 lutego w klasie 1 a odbył się klasowy konkurs kaligrafii z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Uczniowie mieli za zadanie pięknie i poprawnie przepisać przygotowany tekst. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem wykonali zadanie konkursowe. 
             

            Klasowym Mistrzem Kaligrafii została

            Oliwka Wiernik. 


            Wyróżnienia otrzymali:


            Hanna Kostrzycka, Julianka Krawczyk, Olaf Patkowski, Nastia Dąbrowska oraz Adam Molochkvych. 

             

            Wszystkim serdecznie gratulujemy!

            (Relacja i foto: M. Bil)

          • Gala Wieluńskie Talenty

          • „Marcin Przydacz, szef Biura Polityki Międzynarodowej Prezydenta RP, w nagrodę na osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe uczniów szkół podstawowych gminy Wieluń zaprosił podczas Gali Wieluńskie Talenty wszystkich wyróżnionych do pałacu prezydenckiego w Warszawie.

            Gala odbyła się 19.02.2023 r. w Kino-Teatrze Syrena. Burmistrza Paweł Okrasa wraz ze swoją zastępczynią Joanną Skotnicką-Fiuk, wręczył zdolnym uczniom statuetki w podziękowaniu za ich naukę i rozwijanie pasji.”

            Wśród nagrodzonych byli nasi Absolwenci:

            LIDIA KUPIS, HANIA NOWAK, KSAWERY KNOP, KINGA ŁUCZAK

            Brawo Wy! 👏🏻💪🏻

            (Foto i cytat: Radio ZW)

          • Dzień Kota w świetlicy

          • Dzień 17 lutego w kalendarzu dni nietypowych jest Dniem Kota. Oto jak Świetliki dosłownie potraktowały ten dzień.

            Malowanie twarzy: p. Maja Szerszeń, zdjęcia: p. Lidia Grajek

          • 160 lat temu był „czas walki i nadziei”.

          • W związku z 160. rocznicą wybuchu Powstania Styczniowego uczniowie klas 4-8 naszej szkoły uczestniczyli w lekcji muzealnej: 

            Inscenizacja „Przesłuchanie powstańca”
            oraz zwiedzanie ekspozycji „Czas walki i nadziei. 160. rocznica Powstania Styczniowego”.

            Bardzo realistyczna inscenizacja odegrana przez pracowników muzeum dotycząca historycznego wydarzenia jakim było przesłuchanie 57-letniego Antoniego Turchettiego, jednego z dowódców oddziału powstańczego przetrzymywanego w celi klasztoru OO. Pijarów przekształconego w więzienie dla osób min. za udział w powstaniu. Taka lekcja historii poszerzyła wiedzę uczniów na temat powstania styczniowego na naszym terenie i pozostanie na długo w Ich pamięci.

              
            Sprawozdanie i zdjęcia: Hanna Olejnik i Aneta Maksymowicz-Zając.
            Zdjęcia: K. Łukomska

          • BAL KARNAWAŁOWY

          •              W naszej szkole znów bajkowo i kolorowo, tym razem za sprawą BALU KARNAWAŁOWEGO. Na ten dzień dzieciaki czekały z utęsknieniem. Do zabawy w rytm najnowszych przebojów zachęcał fantastyczny DJ. Na uczniów czekał również słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców.    

            Zobaczcie sami jak wspaniale bawiły się dzieci.

              Foto: p. Maja Szerszeń, p. Martyna Bil, p. Katarzyna Łukomska.

          • Walentynki u Świetlików

          • Ten wyjatkowy dzień w świetlicy jak zwykle przebiegał aktywnie i kreatywnie.

            Świetliki własnoręcznie przygotowały walentynkowe kartki dla najblizszych 

            bawiąc się przy tym wspaniale w kolorowej i bajkowej FOTOBUDCE.

                                                                      heartheart

          • Szkolny WOLONTARIAT OGŁASZA❗️❗️❗️


          • W dniach 13 – 16 lutego zostanie przeprowadzona w naszej szkole zbiórka świec: niedopalonych, krzywych, złamanych, …, czyli nieużywanych, więc niepotrzebnych. W ten sposób dołączymy się, za pośrednictwem Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu, do akcji charytatywnej Stowarzyszenia Widzialna Ręka. Celem zbiórki jest pomoc ukraińskim żołnierzom na pierwszej linii frontu. Niepotrzebne nam świece zostaną przetopione i wykorzystane do produkcji świec okopowych, które dadzą  walczącym żołnierzom namiastkę światła, ciepła i możliwość przygotowania ciepłego posiłku.
            Liczymy na wsparcie Was wszystkich: naszych Uczniów, Rodziców i Waszych Krewnych. Świece można składać do pojemnika, który w najbliższy poniedziałek zostanie umieszczony na korytarzu parteru przy bocznych drzwiach wejściowych naprzeciwko dyżurki.
             

            Oto film ilustrujący produkcję świec okopowych:

            https://lodz.tvp.pl/65452215/!

          • Super „dwójka” - pierwsza junior gazeta już jest!


          •  Gdy na początku roku zastanawialiśmy się, co chcemy robić na zajęciach rozwijających zainteresowania z j. polskiego w klasie 7a, podjęliśmy się niełatwego zadania – stworzenia uczniowskiej gazetki.
            ​W tym celu nawiązaliśmy współpracę z internetową platformą do tworzenia gazet. Junior Media to edukacyjny projekt dzienników regionalnych Polska Press Grupy. Musieliśmy najpierw przejść proces rejestracji wymagający m. in. zatwierdzenia naszego pomysłu przez p. dyrektor Małgorzatę Jachowicz–Wróblewską, by potem cierpliwie uczyć się na udostępnionych przez platformę profesjonalnych  narzędziach – szablonach prawdziwych dzienników regionalnych. W trakcie prac naszej redakcji Dwójka na Szóstkę dołączyli do nas koledzy z klasy 6b. Trochę to trwało, zanim na świat przyszło nasze pierwsze dziecko 😊 – 1. numer uczniowskiej gazetki  Super „dwójka”. Mamy nadzieję, że kolejne pojawią się szybciej niż ten pierwszy, przy którym dopiero zdobywaliśmy umiejętności i doświadczenie.
            ​Zainteresowane osoby zachęcamy do współpracy. Jeśli macie pomysły na ciekawe tematy lub sami chcecie coś napisać i wydać w naszej gazecie – zapraszamy. W tej sprawie prosimy o kontakt z naszym opiekunem – p. Elżbietą Szaniec lub którymś z nas. Rozpoznacie nas, ponieważ nasze zdjęcia znajdują się na pierwszej stronie Super „dwójki”.

          • Dzień Otwarty „Cztery pory roku w Dwójce”.

          • 8 lutego 2023 r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty pod hasłem „Cztery pory roku w Dwójce”. W tym dniu gościliśmy przyszłych pierwszoklasistów wraz z rodzicami, którzy  przybyli, by poznać nas i naszą szkołę. Uroczystość ta była podsumowaniem tygodnia otwartego dla przedszkolaków,  dla których nauczyciele i uczniowie z klas I - III przygotowali ciekawe, kreatywne i inspirujące zajęcia. Dzieci integrowały się z naszymi uczniami podczas wspólnych zajęć plastyczno – technicznych, muzycznych i ruchowych.
             W Dniu Otwartym czekało na naszych gości wiele atrakcji i niespodzianek. Najważniejszym punktem programu był występ „Świetlików”. W przedstawieniu „Witajcie w naszej bajce!” najmłodsi nasi uczniowie przenieśli wszystkich, na krótką chwilę, w fantastyczny bajkowy świat oraz zaprezentowali umiejętności nabyte podczas zajęć w szkole. Nie zabrakło również wspólnej zabawy, przeprowadzonej przez nauczycieli z klas I - III oraz grupę harcerzy. 
             Pani dyrektor Małgorzata Jachowicz - Wróblewska zaprezentowała dorobek naszej szkoły, przedstawiła realizowane projekty, przyszłe plany, nasze szkolne tradycje, a także osiągnięcia dydaktyczne i sportowe. Na koniec dzieci wraz z rodzicami mieli okazję zwiedzić szkołę, nasze pracownie, gabinety, bibliotekę oraz świetlicę. Na przedszkolaki czekały upominki i na wszystkich gości słodki poczęstunek. 
            Mamy nadzieję, że już niedługo spotkamy się ponownie, aby rozpocząć wspólną, ośmioletnią przygodę edukacyjną. 

            Kochani przyszli pierwszoklasiści! Dziękujemy za odwiedzenie naszej szkoły i do zobaczenia już we wrześniu! 
                                                                                  opracowała E. Szychowska

             

            Poniżej zredagowany przez p. Lidię Grajek filmik przedstawiający to szczególne popołudnie.

             

             

            Filmik z Kulis Powiatu (autor: Elżbieta Wodecka) PONIŻEJ

    • Galeria zdjęć

        brak danych