Życzenia składa Szkolny Wolontariat
Życzenia...
Podsumowanie Erasmus+ Weeks!
Na przełomie listopada i grudnia miały miejsce niezwykłe spotkania :) Uczniowie klas 7 naszej szkoły mieli szansę poznać zarówno nauczycieli jak i uczniów ze szkół partnerskich w Niemczech, Rumunii, Hiszpanii, Holandii oraz we Włoszech.
Były to spotkania w formie online na platformie Google MEET. Odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00-19:00.
Pierwsza tura spotkań miała miejsce w dniach 30.11-4.12. Zadaniem uczniów było przedstawić się i opowiedzieć o swojej rodzinie, swoich zainteresowaniach oraz formach spędzania wolnego czasu. Jak się okazało rówieśnicy z różnych krajów mają ze sobą dużo wspólnego... lubią słuchać tej samej muzyki, grać w te same gry i spędzać czas wolny z przyjaciółmi.
Druga tura spotkań odbyła się w dniach 14.12-18.12. Tym razem były one poświęcone tematyce świątecznej. Uczniowie każdego kraju opowiadali o tradycjach bożonarodzeniowych w swoich ojczyznach. Rozmawialiśmy również o tym, jak pandemia koronawirusa wpłynie na tegoroczne obchody Świąt Bożego Narodzenia i wszyscy byliśmy zgodni, że nawet epidemia nie jest w stanie popsuć niezwykłej i magicznej atmosfery im towarzyszącej.
Organizacja spotkań online spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony uczniów naszej szkoły. Tego rodzaju wydarzenia już na stałe wpiszą się w realizację projektu Erasmus+. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w spotkaniach DZIĘKUJEMY i zachęcamy innych do tej aktywności w przyszłości :)
Małgorzata Kozłowska-Jagiełka
Aleksandra Pawłowska
Rzecz o Szlachetnej Paczce 2020, czyli dobrze, że ludzie lubią ludzi
Po raz kolejny Szlachetna Paczka trafiła w ręce potrzebujących. Tym razem dary szlachetnych serc, czyli uczniów i rodziców z klas: Va, VIId i VIIf dotarły do rodziny pani Anny, która samotnie wychowuje trzech synów: Konrada (11 lat), Tadeusza (6 lat) i Arkadiusza (3 miesiące). I znów, jak w ubiegłych latach, należy podkreślić, że wśród uczniów i rodziców naszej szkoły oraz nauczycieli i pracowników są osoby, którym los innych ludzi nie jest obojętny. Wystarczyło rzucić hasło: „Szlachetna Paczka”, a już zgłosili się chętni do pomocy i ofiarowania pani Annie i jej rodzinie potrzebnych artykułów. Były wśród nich: żywność, środki czystości, odzież, zabawki, a nawet łóżko z materacem.
W ciągu trzech tygodni zebraliśmy tyle rzeczy, że do ich spakowania potrzebnych było aż 29 kartonów, które zostały estetycznie ozdobione. Ciężar przygotowania paczek do transportu (dosłownie i w przenośni) spadł w tym roku na nauczycieli i rodziców – pracowników szkoły, bo o innych pomocnikach nie mogło być mowy, wiadomo pandemia. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję, i darczyńcom, i rodzicom, którzy zawieźli prezenty do magazynu Szlachetnej Paczki. Jeśli tacy ludzie są dookoła nas, to nie straszna nam żadna bieda! Szczególne wyrazy uznania kierujemy w stronę pani Iwony Gońdy, wychowawczyni klasy VIId, która po raz kolejny koordynowała te wszystkie działania.
Hasło tegorocznej akcji brzmi: „Lubię ludzi”. Nawiązując do tego sformułowania, należy dodać: Jak to dobrze, że ludzie lubią ludzi. Do zobaczenia za rok.
Organizatorzy akcji
Drugi Erasmus+ Week!
W dniach 14.12 - 18.12 uczniowie klas 7. naszej szkoły po raz kolejny wezmą udział w tygodniu online z językiem angielskim. Ponownie będą mieć szansę spotkać zarówno nauczycieli jak i uczniów ze szkół partnerskich w Niemczech, Rumunii, Hiszpanii, Holandii oraz we Włoszech. W nadchodzącym tygodniu będą spotykać się każdego dnia o godzinie 18:00. Tym razem spotkania poświęcone będą tematyce świątecznej. Uczniowie każdego kraju będą opowiadać o tradycjach w swoich krajach oraz o tym jak pandemia koronawirusa wpłynie na tegoroczne obchody Świąt Bożego Narodzenia.
Czekajcie na podsumowanie zarówno pierwszego jak i drugiego Erasmus+ Week :) Pojawi się już wkrótce na naszej stronie!
Koordynatorkami projektu w naszej szkole są Panie Małgorzata Kozłowska-Jagiełka i Aleksandra Pawłowska.
DOBRO WRACA
Klasa 2b wzięła udział w VII edycji Akcji Paczka na Gwiazdkę. W tym roku akcja obejmuje dzieci z oddziałów onkologii i hematologii.
>>Spełniliśmy marzenia Zosi i Igora, którzy w swoich listach do Świętego Mikołaja opisali szczegółowo swoje życzenia. Uczniowie napisali świąteczne listy dla dzieci. Dodatkowo rodzice zakupili cegiełki w formie koszulek. Bardzo dziękuję wszystkim z całego serca za zaangażowanie<< napisała Wychowawczyni - p. Martyna Bil.
,,Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas".
A tak cieszyła się z otrzymanej paczki Zosia :)
Foto: M. Bil i M. Zembrzuska
Barbórkowo w 2 b :)
Zapraszamy do galerii klasy 2 b, która powstała z myślą o 4 grudnia. Uczniowie podjęli się trudnej sztuki rysowania węglem drzewnym.
Gratulujemy efektów!
Wolontariat wraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy już nastraja się do wielkiego koncertu!
Pomocą i podpowiedzią służą Panie Opiekunki Szkolnego Wolontariatu, które przygotowały instrukcję - do przeczytania w zakładce Wolontariat.
Na szkolnym fanpage'u znajdziecie pomysły jak jeszcze wesprzeć WOŚP :)
Zdjęcie pochodzi ze strony www.wosp.org.pl
Możemy "odwiedzić" partnerskie placówki z projektu Erasmus+
Dzięki otrzymanym linkom możemy zajrzeć do szkół i placówek, z którymi przez 2 lata nasza szkoła będzie współpracować w projekcie Erasmus+ :)
Poczytaj Misiowi - projekt w klasie I a
Dzień 25 listopada to nie tylko Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu uczniowie klasy I a rozpoczęli projekt „Poczytaj Misiowi”, którego celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych, doskonalenie umiejętności językowych, wyrabianie nawyków pożytecznego spędzania czasu wolnego. W dniu urodzin Pluszowego Misia dzieci miały okazję, aby zaprezentować swoją maskotkę kolegom i koleżankom z klasy. Pierwszaki wykonały również prace plastyczne i zaśpiewały piosenkę pt. „O kochaniu Misia”.
Program Erasmus+ rusza!!!
W dniach 30.11 - 4.12 b.r. uczniowie klas 7. naszej szkoły wezmą udział w tygodniu online z językiem angielskim. Będą mieć szansę poznać zarówno nauczycieli jak i uczniów ze szkół partnerskich w Niemczech, Włoszech, Rumunii, Hiszpanii i Holandii. W nadchodzącym tygodniu będziemy spotkać się każdego dnia o godzinie 18:00.
Pomysł organizacji spotkań online spotkał się z bardzo pozytywną reakcją ze strony uczniów naszej szkoły. Nie możemy doczekać się efektów tej współpracy. Czekajcie na relację :)
Koordynatorkami projektu w naszej szkole są panie Małgorzata Kozłowska-Jagiełka i Aleksandra Pawłowska.
Jak się nie nudzić podczas zdalnych zajęć?
Oto prace, które powstały na zajęciach artystycznych w klasie 2c.
10Podziwiamy zamki, zameczki i zamczyska oraz pomysłowość autorów i ilość pracy, którą włożyli!
B R A W O!
Otwórzmy serca i pomóżmy Nadii!!!
OTO LINK DO SKARBONKI, KTÓRĄ ZAŁOŻYŁA NASZA SZKOŁA
https://www.siepomaga.pl/sp2wielunnadia
Nadia to czteroletnia dziewczynka z mózgowym porażeniem dziecięcym. Nie widzi, nie je samodzielnie, nie chwyta zabawek, nie siedzi. Los okrutnie doświadczył ją i jej rodziców, ale jest NADZIEJA na lepsze jutro dla Nadii. Dzięki podaniu komórek macierzystych oraz stałej rehabilitacji Nadziejka może lepiej funkcjonować, a każdy z nas może jej w tym pomóc. Wystarczy symboliczna złotówka wpłacona do skarbonki dostępnej na stronie naszej szkoły, a można będzie pokryć koszty rehabilitacji, które, niestety, są bardzo wysokie.
Roczny koszt bieżących wizyt Nadii w gabinecie fizjoterapii wynosi ok. 5760 zł, a dwutygodniowy turnus w specjalistycznych ośrodkach intensywnej rehabilitacji waha się od 5400 do 7500 zł.
Dajmy Nadii szansę na lepsze życie,
wspomóżmy jej rehabilitację!
Twój mały gest może tak wiele zmienić!
Na pewno macie w domu zbędne nakrętki, proszę, nie wyrzucajcie ich, pomyślcie o innych! Wasz mały gest może zmienić życie Nadii. Zbierając nakrętki, możecie wesprzeć jej (tak kosztowną, ale niezbędną) rehabilitację.
Nasza szkoła włączyła się w zbiórkę nakrętek dla Nadii. Wy też możecie dołączyć do akcji. Wystarczy, że przyniesiecie nakrętki do szkoły i złożycie je w przeznaczonym na nie pudle (NAKRĘTKI DLA NADII), które znajduje się przy wejściu głównym do szkoły oraz przy wejściu od strony osiedla (wewnątrz budynku). Czekamy na Was w poniedziałki i piątki w godz. 14.00 – 15.00. Nakrętki spakujcie w worek na śmieci, podpiszcie imieniem i nazwiskiem oraz klasą. Zbiórka nakrętek trwa do 22 grudnia. Po feriach wznowimy akcję.
Liczymy na Was!
Dzień Pluszowego Misia
25 listopada to miły Dzień Pluszowego Misia. Przypomina Nam o niezawodnym przyjacielu z naszego dzieciństwa. Każdy z Nas miał, a może nadal ma, takiego przyjaciela, który jest z Nami w każdym czasie. Pluszowy miś budzi w Nas uczucie bezpieczeństwa i miłości. Niechaj wspomnieniem tych uczuć będzie piosenka z niezapomnianej bajki Miś Uszatek, a także zdjęcia z naszymi kochanymi pluszakami. Pozdrawiamy - Uczniowie Samorządu Uczniowskiego SP2 w Wieluniu
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza tuż, tuż …
5 grudnia, jak co roku, będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.
Gorąco zachęcamy Was do udziału w SZKOLNYM KONKURSIE NA FILM LUB PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ PROMUJĄCE IDEE WOLONTARIATU. Najlepsze prace zostaną zamieszczone na stronie szkoły.
REGULAMIN KONKURSU znajdziecie w zakładce WOLONTARIAT.
Tam również znajduje się Plan Działań na r. szk. 2020/21.
Foto: Tim Marshall
11 listopada - Święto Niepodległości Polski
Ojczyzna To Kraj Dzieciństwa,
Miejsce Urodzenia,
To Jest Ta Mała Najbliższa Ojczyzna.
Miasto, Miasteczko, Wieś, Ulica,
Dom, Podwórko, Pierwsza Miłość,
Las Na Horyzoncie, Groby.
W Dzieciństwie Poznaje Się Kwiaty,
Zioła, Zboża, Zwierzęta,
Pola, Łąki, Słowa, Owoce.
Ojczyzna Się Śmieje.
Na Początku Ojczyzna Jest Blisko,
Na Wyciągniecie Ręki.
Dopiero Później Rośnie,
Krwawi,
Boli.
~~~<>~~~
Dzisiaj wielka jest rocznica - jedenasty listopada!...
Tym, co zmarli za Ojczyznę, hołd wdzięczności Polska składa.
Przystrojony portret "Dziadka”, wzdłuż ram spływa czarna wstęga.
Odszedł od nas Wódz w zaświaty - ból do głębi serca sięga.
Żył dla Polski, walczył za nią, na bój krwawy wiódł legiony,
siał i orał dla Ojczyzny - my zbieramy dzisiaj plony.
Żołnierzyków mamy dzielnych, bacznie strzegą granic kraju
- od nas tylko dziś zależy, aby było nam jak w raju.
~~~<>~~~
Moja Ojczyzna to mój dom na wsi.
Słońce, które ogrzewa mi twarz.
Wiatr, który rozwiewa mi włosy.
Kwiaty, które rosną na łące.
Żurawie, które przelatują nad podwórkiem.
Dobrze i spokojnie mi się tu mieszka .
Kocham to miejsce
~~~<>~~~
Tak oto Koleżanki i Koledzy z Samorządu Uczniowskiego podkreślają, jak to ważny dla nas Polaków Dzień:
9
W lesie jak we własnym domu...
Tak, właśnie tak czują się uczniowie kl. III b, którzy od kilku tygodni pracowali metodą projektu poznając las i jego tajemnice. Trwało to dość długo, ale było pracowicie. Najpierw poznawali budowę lasu, rośliny i zwierzęta, oglądali filmy, opisywali drzewa, tworzyli mapy myśli....
Zainspirowani zdobytą wiedzą opracowali kodeks przyjaciela lasu, wykonali plakaty z hasłami dotyczącymi ochrony lasu, tworzyli plastelinowe rzeźby zwierząt oraz wspólnie opracowali zbiorek zadań o tematyce leśnej pt. “Liczymy na las”. Wykonali 3 takie egzemplarze, które wręczyli uczniom klas trzecich zachęcając ich do zabawy z matematyką i przyrodą.
I choć nie mogli pojechać na wycieczkę do lasu, to postarali się o nawiązanie kontaktu z Nadleśnictwem w Wieluniu przesyłając list do pana leśniczego, a następnie przeprowadzając z nim wywiad na temat pracy leśnika i ciekawostek, które kryje w sobie to środowisko.
Na zakończenie zorganizowano klasowy konkurs pod hasłem “Znam las”, który przebiegał w dwóch etapach. W ten sposób wyłoniono mistrza, który w lesie czuje się prawie jak we własnym domu, a został nim...
Maciek Tomaszewski!!!
Gratulacje!!!
Darz bór!!!
Zapraszamy do galerii zdjęć, które tak jak informację, przesłała nam p. Joanna Stasiak.
2
Uniwersytet Dzieci wznawia działalność
UNIWERSYTET DZIECI w klasie I b.
„W tym roku szkolnym bedziemy realizować projekt edukacyjny
*Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?*
Poznamy praktyczne zastosowanie matematyki! Dowiemy się jak płynie czas, jak go mierzymy i odczytujemy. Ile jest papieru w rolce? Czy wszystko da się zważyć i zmierzyć? Gdzie prawo, a gdzie lewo? Ile ścian ma wielościan? Jak narysować koło?
Rozwiniemy umiejętność samodzielnego, logicznego i krytycznego myślenia.”- informuje p. Małgorzata Piechocińska:)
Wyczekujcie relacji z zajęć!
05.11.2020
Dzisiaj w klasie Ib, w ramach projektu edukacyjnego "Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?" zrealizowano zajęcia pt. "Gdzie jest prawo, a gdzie lewo?" Dzięki zabawom ruchowym, rysowaniu labiryntów mali studenci trenowali orientację w przestrzeni. Dowiedzieli się jak poprawnie formułować i odczytywać instrukcje dotyczące przemieszczania się ludzi i przedmiotów.
A oto fotorelacja z lekcji.10
Niemożliwe? W naszym Wolontariacie nie!
Znowu pokazaliście, że nie ma rzeczy niemożliwych!
Zakończyliśmy dziś pierwszą w tym dziwnym roku szkolnym akcję zbierania pieniędzy dla chorej na SMA Hani Łączkowskiej.
Kochani!
Jesteście FANTASTYCZNI, NIESAMOWICI, REWELACYJNI, … !Zbiórka trwała zaledwie 9 dni, ale klasy 4 – 8, z wiadomego powodu, mogły uczestniczyć w niej tylko pięć. Mimo tak krótkiego czasu udało się nam zebrać
3352,34 zł!
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję, Wam, Kochani Uczniowie, Waszym Rodzicom i Nauczycielom :* :* :*
Pozdrawiamy
Elżbieta Szaniec i Justyna Matuszczyk – koordynatorki Szkolnego Wolontariatu
Wolontariat szkolny wzywa do akcji!
Kochani! Na pewno pamiętacie Hanię Łączkowską.
Gdy w ubiegłym roku szkolnym pomogliśmy zebrać pieniądze dla chorego na SMA Wojtusia Howisa, to właśnie dla niej wpłacaliście pieniądze, pompowaliście, robiliście przysiady i oddawaliście swoje nagrody z Twistera.
Niestety, okazuje się, że chora na SMA Hania nie uzbierała jeszcze kwoty potrzebnej na bardzo drogą terapię genową. Na jej koncie w siepomaga.pl jest w tym momencie, w którym piszemy tę wiadomość, 6 597 135 zł (76,12%), terapia kosztuje ponad 9 milionów. Nie zmarnujmy trudu 9 miesięcy (akcja trwa od 29 stycznia do 31 października) i pomóżmy zwiększyć zgromadzoną już kwotę. Odpowiedzmy wszyscy na apel Rodziców Hani (kopia poniżej), którzy są przerażeni wizją tego, że może się nie udać.
Wiemy, że możemy na Was liczyć!
Gdzie możecie wpłacać pieniądze?
1. Poproście o pomoc Waszych Rodziców i wpłacajcie pieniądze bezpośrednio do skarbonki na stronie siepomaga.pl: https://www.siepomaga.pl/haneczka.
2. Możecie również wraz z Rodzicami uczestniczyć w przeróżnych licytacjach na facebook’u: https://www.facebook.com/groups/190720808794418/.
Jeśli zdecydujecie z Rodzicami o powyższych formach pomocy dla Hani, mamy do Was prośbę. Jeżeli to nie problem, przygotujcie klasową listę Waszych wpłat i przekażcie nam ją 30 października. Jeśli nie chcecie tego zrobić, nic się nie stanie. Bez tego po prostu zebrana kwota nie będzie odzwierciedlała rzeczywistej.
3. Jeśli postaracie się o trochę dobrej woli, możecie wpłacać pieniądze również na terenie szkoły. Wiadomo, że ze względu na epidemię musimy dbać o bezpieczeństwo, dlatego zrezygnowaliśmy ze szkolnej zbiórki, mając nadzieję na zbiórki klasowe. Mamy propozycję, by chętne klasy przygotowały sobie klasową skarbonkę / puszkę / pudełko na pieniądze. Im szybciej, tym lepiej, bo Hania nie ma dużo czasu. Proponujemy, by zbiórka trwała do 30 października, ponieważ 31 upływa jej termin na siepomaga.pl. Prosimy, abyście każdego dnia na długiej przerwie albo na tej przerwie, na której wychodzicie już ze swojej sali do innych, przynosili do nas do pokoju nauczycielskiego zebrane w danym dniu pieniądze (w swojej podpisanej nazwą klasy puszce / pudełku / skarbonce lub zwykłej koszulce), by podczas Waszej nieobecności w szkole / klasie były one bezpieczne. Do tej akcji potrzebni są wolontariusze klasowi. Prosimy więc o wybranie osoby / osób (1 – 3), które będą przypominać o akcji koleżankom i kolegom i pilnować każdego dnia przekazania zebranych pieniędzy. Pamiętajcie, nie dotykajcie ich niepotrzebnie i myjcie / dezynfekujcie ręce.
Liczymy na Wasze dobre serduszka!
Kopia wiadomości od Rodziców Hani ze strony: siepomaga.pl:
12 Października 2020, 10:34
Błagamy, ratuj nasze dziecko❗️Nie odbieraj Haneczce nadziei na przyszłość...Kochani, dotarła do nas straszna informacja. Boimy się coraz bardziej. Wydawało nam się, że cel jest w naszym zasięgu, ale sytuacja znów się zmieniła, a to wymaga od nas natychmiastowej reakcji.
Wiedzieliśmy, że czas naszej zbiórki jest ograniczony, ale w tym momencie mamy wrażenie, że każdego dnia tracimy ogromną szansę. Eksperci potwierdzili, że terapia genowa może zostać podana dzieciom o maksymalnej wadze 13,5 kg. Nasza Hania waży już prawie 11 kilogramów, a to oznacza, że dramatycznie zbliżamy się do wagi granicznej. Wiele miesięcy walki może przepaść, jeśli teraz nie ruszymy pewnie i zdecydowanie, by zdobyć pozostałe środki niezbędne na leczenie.
Za drzwiami naszego mieszkania każdego dnia rozgrywa się dramatyczna walka. Rehabilitacja, odsysanie wydzieliny, ćwiczenia oddechowe. Robimy wszystko, by ratować nasze dziecko, ale to wciąż... za mało! Łzy smutku, przerażenia i potworna bezsilność. Bo choroba wciąż wyprzedza nas o co najmniej krok.
Błagam, ratujcie z nami Hanię, ratujcie ją razem z nami!
RodziceElżbieta Szaniec i Justyna Matuszczyk
koordynatorki Szkolnego Wolontariatu
Zdjęcia pochodzą z portali siepomaga.pl oraz caritas.pl
Galeria zdjęć
brak danych
Archiwum Aktualności