Łączymy się. Zapytacie po co? Po to, że wydarzyło się to na terenie Polski, a zatem jest częścią naszej historii. Najmłodsze klasy obchodzą rocznicę powstania w getcie warszawskim...
Zdjęcia przesłała p. Angelika Przymuszała
Łączymy się. Zapytacie po co? Po to, że wydarzyło się to na terenie Polski, a zatem jest częścią naszej historii. Najmłodsze klasy obchodzą rocznicę powstania w getcie warszawskim...
Zdjęcia przesłała p. Angelika Przymuszała
W dedykowanej programowi zakładce obejrzyjcie PREZENTACJE o postaciach widniejących na banknotach, które przygotowali uczniowie klasy 7a.
Uczniowie klas 7. naszej szkoły wzięli udział w szkolnym konkursie na LOGO projektu w ramach programu Erasmus+. Trzeba przyznać, że wykazali się ogromną pomysłowością, a konkurs spotkał się z ogromnym odzewem ze strony Uczniów.
Wkrótce ogłosimy wyniki konkursu. Pięć wybranych prac przejdzie do kolejnego etapu konkursu między krajami.
Wkrótce poinformujemy o wynikach!
Wszystkim gratulujemy!
Za pomoc i zaangażowanie dziękujemy Pani Alicji Szczepek :)
Koordynatorki projektu,
Małgorzata Kozłowska
Aleksandra Pawłowska
Tradycją Naszej szkoły jest coroczny festiwal piosenki uczniowskiej TWISTER. To wspaniałe wydarzenie integrujące społeczność uczniowską oraz prezentujące niezwykłe talenty Waszych kolegów i koleżanek. W tym roku ze względu na sytuację pandemii zorganizowaliśmy festiwal w wersji zdalnej, co było dużym wyzwaniem. Uczniowie poszczególnych klas podjęli się tego zadania z wielkim zaangażowaniem i przygotowali niezwykle ciekawe nagrania z własnymi autorskimi tekstami. Wśród klas 7. i 8. biorących udział w festiwalu przyznaliśmy dwie nagrody: Jury i Publiczności. Nagrody te zdobyła klasa 8 c, która wyróżniła się sposobem przygotowania swojego utworu oraz jego treścią. Wszystkie klasy zostały nagrodzone szczególnymi dyplomami. Gratulujemy serdecznie i dziękujemy za współpracę wychowawcom oraz uczniom za kreatywność i tak ciekawie przygotowane występy :)
Samorząd Uczniowski SP2
Na kolejnych filmikach zobaczcie jak wspaniale prezentowali się uczestnicy konkursu:)
Oto dyplomy, które otrzymują poszczególne klasy dzięki wynikom głosowania uczniów z klas szóstych, siódmych i ósmych oraz Jury Konkursu:
Samorząd Uczniowski przypomina...
Gazetka znajduje się na szkolnym korytarzu.
ZAPRASZAMY do nowej zakładki
Programu ZŁOTE SZKOŁY NBP,
gdzie znajdziecie szczegóły projektu.
Miło nam donieść o kolejnych SUKCESACH NASZYCH UCZNIÓW
Tym razem chodzi o udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z Matematyki - Olimpus, w której
TYTUŁ LAUREATA
zdobyli: Jan Gunerka - kl. 7 a, Alan Ignasiak - kl. 7 d, Patrycja Jabłońska - kl. 4 c i Krystian Smolnik - kl. 4 b.
W tym niełatwym konkursie walczyli także następujący uczniowie klas 4, 5, 6, 7:
Paweł Łuczak, Anna Gońda, Jakub Gąszczak, Dawid Białek, Wojciech Szopa, Bartosz Hałubiec, Piotr Kula, Hanna Nowak, Kinga Łuczak, Gabriel Brzeziński, Ewa Chalusiak, Jakub Zychla, Natalia Dawid, Mikołaj Franaszek, Julia Wiśniewska, Mateusz Pychyński, Patryk P., Aleksandra Rybczyńska, Monika Kowalska.
Matematyka - klasa 4 - ilość uczestników: 782, klasa 5 - ilość uczestników: 372, klasa 6 - ilość uczestników: 706, klasa 7 - ilość uczestników: 698.
GRATULUJEMY wszystkim uczniom matematycznego zapału, a LAUREATOM - SUKCESU!
Klasa IIc przedstawia muzykogramy, które uczniowie stworzyli na zajęciach muzycznych. Metoda zawiera w sobie elementy ćwiczeń grafomotorycznych, logorytmicznych, terapii ręki oraz aktywnego słuchania muzyki Inspiracją do stworzenia muzogramów była przede wszystkim Metoda Dobrego Startu.
Dziś w klasie 2b miał odbyć się pokaz mody wiosennej. Niestety nauka zdalna zmieniła nasze plany i pokaz musi odbyć się w innej formie. Zapraszamy do oglądania!
Samorząd Uczniowski w ramach swojej wiosennej aktywności zrealizował projekt pt: WIOSNA, ACH TO TY!!!
Uczniowie wykonali wiosenne zdjęcia ukazujące zbliżającą się wiosnę: wiosenna przyroda, 🌱krajobraz, 🛤 kwiaty, 🌷słoneczko ☀️ 🌤 🌞budzące się do życia, dodające optymizmu i radości 😊. Zobaczmy, jakie oznaki wiosny zaobserwowali Wasi koledzy i koleżanki i ujęli to w swoich ciekawych fotografiach 😊
Autorami zdjęć są: Jakub Luchter, Kinga Łuczak, Magdalena Urbaniak, Oliwia Misiek, Julia Ochędzan, Jan Kałwak 👍🏻 📸📱📷
Zima się broni, ale wiosna zbliża się wielkimi krokami. Zobaczcie jak kolorowo i wesoło witali ją uczniowie klas I b oraz III b, na zdjęciach i filmiku.
Zdjęcia: M. Piechocińska
Wiosno, wiosno, witaj nam!!!
... Nie przypuszczaliśmy, że znowu przyjdzie nam witać wiosnę tylko online...
Mieliśmy nadzieję, że występy z okazji pierwszego dnia wiosny obejrzą wszystkie nasze Koleżanki i Koledzy wspólnie w swoich klasach...
Życzymy więc wszystkim miłego oglądania w swoich domach i ... do zobaczenia wkrótce! - Uczniowie z III b
Filmik poniżej od p. J. Stasiak:
Na zajęciach rozwijających zainteresowania, chłopcy z klasy 2b zamienili się w konstruktorów! Na początku każdy z nich pracował samodzielnie, tworząc roboty. Na kolejnych zajęciach w małych grupach wykonywali dowolną konstrukcję. Powstały pająki, gitara elektryczna oraz latający autobus. A to wszystko za sprawą drucików i złączek instalacyjnych, których właściwe przeznaczenie uczniowie również poznali. Wszystkie elementy otrzymaliśmy od firmy
Z całego serca dziękujemy! (w szczególności Panu Łukaszowi G.)
Zabawa była świetna. Na pewno to jeszcze powtórzymy!!!
Zdjęcia: M. Bil
Dzielimy się dzisiaj z Wami wspaniałą zabawą z ritmogramami, którą zaprezentowali nasi uczniowie z klasy 2 c .
Opracowana metoda, która zawiera w sobie elementy ćwiczeń ruchowych oraz aktywnego słuchania muzyki, doskonale urozmaica czas w szkole oraz doskonali poczucie rytmu.
Obejrzyjcie filmiki, które nagrała p. A. Przymuszała
17 marca 2021 r. uczniowie klas I - III spotkali się on-line z Panem Waldemarem Cichoniem, autorem lubianej lektury pt. "Cukierku, ty łobuzie". Autor opowiadał o tym w jaki sposób powstały kocie historie. Poznaliśmy nawet głównych bohaterów, co widać na jednym ze zdjęć. Dzieci dowiedziały się również jak przebiega proces od powstania pomysłu na książkę do jej wydania oraz jak trafia na półkę w sklepie. Serdecznie dziękujemy za 14 książek, które Pan Waldemar Cichoń przekazał do naszej biblioteki szkolnej oraz za to, że odpowiedział na nasze wszystkie pytania. Dziękujemy Pani Agnieszce Adamczyk za pomoc w organizacji spotkania. Czekamy z niecierpliwością na książeczki z imienną dedykacją od autora.
Zdjęcia: M. Bil
Umysły ścisłe łączcie się – zwłaszcza w Międzynarodowy Dzień Matematyki (w dniu 26.11.2019 UNESCO ogłosiło 14 marca Międzynarodowym Dniem Matematyki, a w piątek, 12 marca mieliśmy Ogólnopolski Dzień Matematyki)
„Tego dnia począwszy od 2014 roku uczniowie w szkołach zostają wciągnięci do matematycznej zabawy. Nauka nie musi być nudna ani stresująca, Królowa Nauk nie jest taka straszna jak by się wydawało.
Z inicjatywą Dnia Matematyki w Polsce wystąpiło Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve – pomysł przyjął się doskonale i z roku na rok w wydarzeniach z nim związanych bierze udział coraz więcej szkół.”
Obejrzyjcie różnorodne prace, jakie wykonali uczniowie różnych klas naszej szkoły. To ich odzew na hasło „MA TEMATYKA TO MATEMATYKA!” (czy potraficie je dobrze przeczytać i odczytać?) i ukazanie panowania matematyki w różnych dziedzinach życia.
(pierwszy obrazek pochodzi ze strony kalendarzswiatnietypowych.pl)
Epistolografia istnieje jeszcze chyba tylko za sprawą niektórych nauczycieli!
A może wróci kaligrafia?...
Uczniowie klasy 2 b biorą udział w wymianie korespondencji pomiędzy szkołami. Zadaniem jest wymiana listów między szkołami z całej Polski. Udało nam się znaleźć placówkę, która wyraziła chęć współpracy z nami. Zdradzimy, iż jest to
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Św. Wincentego Pallottiego
w Krakowie.
Nasi uczniowie jako pierwsi rozpoczynają pisanie listów. Na pięknej papeterii opisywali siebie, szkołę, przyjaciół itp.
Listy zostaną wysłane wkrótce do klasy 2. z Krakowa. Czekamy z niecierpliwością na odpowiedź!
Fotorelację przygotowała p. M. Bil
FILMIK O NASZEJ SZKOLE
tutaj ------------------->
szkola.mp4
FILMIK O NASZEJ SZKOLNEJ ŚWIETLICY
tutaj ------------------------> swietlica.mp4
Powered by aSc EduPage