• Wieluńska Akademia Siatkówki

• CELEM Wieluńskiej Akademii Siatkówki jest realizacja nowoczesnego programu szkoleniowego zmierzającego do podniesienia sprawności fizycznej dzieci i młodzieży poprzez zabawę w sport oraz  zapewnienie najbardziej utalentowanym młodym siatkarkom profesjonalnego, optymalnego procesu szkoleniowego. W efekcie każdy uczestnik programu będzie sprawniejszy, zdrowszy i nabędzie umiejętności współpracy w grupie. Każdy talent będzie miał możliwość rozwoju do poziomu mistrzostwa sportowego, zgodnie ze swoimi predyspozycjami psychomotorycznymi na kolejnych etapach szkolenia siatkarskiego.

EFEKTY:

·  Dzieci ze szkół, które zgłosiły chęć udziału w projekcie będą uczestniczyły w turniejach mini siatkówki organizowanych przez nauczycieli S.O.S. raz w miesiącu.

·  Wyróżniające się dziewczęta będą zapraszane na dodatkowe zajęcia  w Siatkarskim Ośrrodku Szkolnym fukncjonującym w szkole pod patronatem PZPS i Ministerstwa Sportu.

·    Odbędą się szkolenia dla nauczycieli, trenerów.

·    Pozyskanie publikacji, książek pomocnych w pracy nauczycieli.

·    Młodzież w ramach SOS jest monitorowana np.: bezpłatne badania lekarskie.

·    Poprawa kondycji fizycznej.

·    Lepszy nabór do lokalnych klubów sportowych.

AMBASADOR:

Mistrz Świata Juniorów MARCIN KRYŚ, MARIUSZ WLAZŁY - absolwenci SP 2 Wieluń.

KORZYŚCI DLA SZKÓŁ I NAUCZYCIELI:

·     Współdziałanie z lokalnymi podmiotami w działaniach pedagogiczno – wychowawczych.

·     Możliwość finansowania lub współfinansowania zajęć pozaszkolnych przez inny budżet niż szkolny.

·     Promocja szkoły poprzez udział w turniejach.

·     Poszerzenie kwalifikacji nauczycieli w dziedzinie siatkówki przez uczestnictwo w szkoleniach prowadzonych przez trenerów SOS.

·     Możliwość zaproponowania uczniom atrakcyjnych, dodatkowych zajęć sportowych, pozaszkolnych.

·     Propagowanie zdrowego stylu spędzania wolnego czasu.

KORZYŚCI DLA RODZICÓW:

·     Partnerska pomoc w wychowaniu dzieci i młodzieży w oparciu o wartościowe wzorce.

·     Ukierunkowanie zainteresowań młodych ludzi i wsparcie ich rozwoju psychofizycznego.

·  Możliwość rozwoju prawidłowej sylwetki dziecka (siatkówka jest najbardziej ogólnorozwojowym sportem, jest bezkontaktowa, nie wywołuje agresji).

·     Zainspirowanie dzieci i rodziców wspólną pasją, która ma szansę się utrwalić i przejść w tradycję spędzania czasu wolnego.

·     Wzmocnienie relacji rodzic - dziecko (możliwość wspólnego uprawiania sportu).

KORZYŚCI DLA DZIECI:

·  Uczestnictwo w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli - trenerów, którzy będą brali udział w szkoleniach przeprowadzanych przez trenerów SOS.

·     Uczestniczenie w turniejach organizowanych przez SOS i Akademię.

·     Możliwość uczestnictwa w Powiatowej Lidze Minisiatkówki.

·     Kształtowanie cech charakteru poprzez sukces i porażkę, które przydadzą się w życiu dorosłym.

·     Możliwość kontynuacji szkolenia w klubie MUKS Siatkarz.

UCZESTNICY

SP nr 2 w Wieluniu,  SP nr 4  w Wieluniu,   SP  nr 5 w Wieluniu,   SP  w Masłowicach, SP  w Rudzie,  SP    Kurowie, SP  w Wierzchlesie, SP  w Załęczu Małym.