• Hala sportowa

• Marzenie  uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Wieluniu o własnej i nowoczesnej hali sportowej ma szanse zostać zrealizowane.

Obecnie posiadamy dwie sale gimnastyczne,  boisko typu „ORLIK” oraz boisko do siatkówki plażowej, co nie zabezpiecza w pełni naszych potrzeb. W szkole oprócz oddziałów ogólnodostępnych i integracyjnych funkcjonują oddziały sportowe o profilu - piłka siatkowa prowadzone we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Polskim Związkiem Piłki Siatkowej (Siatkarskie Ośrodki Szkolne). Wszystkie działanie i projekty sportowe, które realizujemy nakładają na nas potrzebę rozbudowy infrastruktury sportowej.

Projekt budowy hali sportowej jest zatem najbardziej wyczekiwaną inwestycją, w pełni spełniająca nasze oczekiwania.

Hala główna to arena sportowa o wymiarach 25x44m  zawierająca boiska główne:

- boisko do piłki siatkowej

- boisko do piłki ręcznej

- boisko do piłki koszykowej

- boisko do tenisa.
          Poza halą główną w obiekcie przewiduje się salę do gimnastyki korekcyjnej,  salę do rehabilitacji osób niepełnosprawnych z powierzchnią i wyposażaniem dla pierwszej pomocy, siłownię, widownię dla 90 widzów oraz  zaplecze socjalno - sanitarne.

Hala sportowa będzie stanowiła nie tylko centrum szkoleniowe naszych uczniów, ale również będzie miejscem imprez sportowych.