• Kolejna klasa III w andrzejkowym klimacie

          • 29 listopada uczniowie kl. III d świetnie bawili się podczas zabawy andrzejkowej. Obok tańców i zabaw były również wróżby przygotowane przez uczniów. Nie zabrakło oczywiście poczęstunku, za który dzieci i wychowawczyni, p. E. Sobieraj, dziękują rodzicom :)

            Jakie atrakcje przygotowali uczniowie w klasie III c, by bawić się wróżbami w staropolskim zwyczaju, obejrzyjcie na fotografiach p. M. Piechocińskiej.  

          • Świetlikowe andrzejki

          • Andrzejkowy nastrój udzielił się również świetlikom. W tym magicznym czasie dzieci wywróżyły sobie cudowną przyszłość: dalekie podróże, dostatek w życiu, ciekawe prezenty. Poznały imię swojego przyszłego małżonka :) Niektórzy wywróżyli sobie szybki ślub i mnóstwo dzieci :D

            Foto: L. Grajek

          • Konkurs Wiedzy Biblijnej

          • Taka oto miła informacja także dotarła do nas :)

            28 listopada 2019 r. Patrycja Fojtar z kl. 5 e, zajęła II miejsce w rejonowym etapie XXV Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej

            Gratulacje dla Patrycji oraz Pani Opiekun - Anny Brożyny!

            TUTAJ obejrzyj DYPLOM

          • Sukces w Konkursie Przedmiotowym z Matematyki

          • Miło nam przekazywać takie wiadomości!

            Do etapu rejonowego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki, spośród siódemki piszącej zadania w etapie szkolnym, zakwalifikowała się dwójka uczniów p. Barbary Kacprzyckiej: Ola Kokocińska z kl. 8 a oraz Szymon Wojtasik z kl. 8 d.

            26 listopada 2019 r. w Sieradzu, Szymon zdołał napisać konkurs na 100% punktów, a to oznacza, że będzie walczył o zwycięstwo w finale wojewódzkim i zwolnienie z części matematycznej egzaminu ósmoklasisty!

            Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!

          • Zabawa, zabawa!

          • Uczniowie z przytupem i magicznie obchodzili andrzejki. Na dyskotece zorganizowanej przez S.U. wróżki, czarodzieje, magicy i cyganki wróżące z ręki przepowiadali najbliższą przyszłość. Można było sobie pomalować twarz lub inną część ciała. W tym działaniu, dziewczynkom z S.U. pomogła pani Maja Szerszeń. Nawet w sklepiku można było sprawdzić co przyniesie przyszłość. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy pomogli w organizacji zabawy i dbali o bezpieczeństwo uczniów. Dziękujemy Wszystkim za super zabawę!!!!!! Widzimy się następnym razem!!!!

            Takie tłumy uczniów były spragnione zabawy andrzejkowej :)

            Foto: M. Skupińska, R. Pawelec

          • Dzień Pluszowego Misia

          • 25 listopada, świętowaliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tradycyjnie uczniowie klas młodszych przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki.

            Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

            Różnokolorowe, mięciutkie, puchate, małe i całkiem duże misie towarzyszyły dzieciom podczas lekcji i wspólnej zabawy.

            Foto: Angelika Przymuszała

          • Pierniczki piec czas zacząć!

          • 28 listopada 2019 r. klasa 2 b uczestniczyła w warsztatach pieczenia pierniczków. Uczniowie samodzielnie rozwałkowywali ciasto, wycinali pierniczki, a następnie ozdabiali je lukrem i bakaliami. Wszyscy pracowali z ogromnym zaangażowaniem. Udział w warsztatach pozwolił również dzieciom poznać pracę cukiernika.

            Dzieci i wychowawczyni - p. Beata Dera, bardzo dziękują za zorganizowanie warsztatów właścicielom obiektu Malinowy Dwór oraz p. Zofii Pazdej, p. Arkadiuszowi Herbeciowi, p. Marii Stefanek.

            Foto: B. Dera

          • Andrzejki w I klasie

          • 26 listopada odbyła się impreza andrzejkowa w klasie I c. Była to wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie uczniowie uczyli się szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.

            Tego dnia nie zabrakło tańców, pląsów, integracji, wróżb oraz pysznego poczęstunku zorganizowanego przez rodziców. Dodatkową atrakcją były andrzejkowe ciasteczka z wróżbami oraz balonowe zoo. Wróżby pobudziły wyobraźnię uczniów i pozwoliły przenieść się im w świat marzeń i fantazji.

            Foto: Angelika Przymuszała

          • Erasmus+

          • 26 listopada 2019 r. z lotniska Okęcie dwie nauczycielki naszej szkoły: p. Aleksandra Pawłowska i p. Małgorzata Kozłowska – Jagiełka wyruszyły do Wenecji. Panie reprezentują naszą szkołę podczas spotkania nauczycieli ze szkół z Włoch, Niemiec, Rumunii, Hiszpanii, Holandii i Polski, które odbywa się w szkole we włoskiej miejscowości Camposampiero, niedaleko Wenecji. Nauczyciele z tych sześciu europejskich szkół będą w dniach od 27.11 - 01.12.2019 r. wspólnie planować międzynarodowy projekt w ramach programu Erasmus+.

            Oto fotorelacja z pierwszego dnia pobytu.

            Życzymy wspaniałych pomysłów i mnóstwa wrażeń!

            Foto: A. Pawłowska

          • Makaron w roli głównej

          • Hm… jak nazwać to, co działo się w naszej szkole w godzinach popołudniowych 26 listopada 2019 r. na drugim piętrze? Może: „Makaronowe szaleństwo”, a może: „Jak dawniej bywało” lub też - „Starsza pani musi… zagniatać i wałkować”? Mniejsza o nazwę, ważne, że uczniowie z klasy VI b i z klasy VI f sami robili makaron. Oczywiście towarzyszyły im babcie i mamy, ale także dziadkowie, tatusiowie oraz rodzeństwo. Te pierwsze jednak nie tylko były, ale zakasały rękawy i pomagały naszym uczniom zarabiać, zagniatać, ugniatać, rozciągać, wałkować i… wałkować ciasto na makaron, po czym kroić na paseczki, wstążeczki, łazanki lub bliżej nieokreślone kształty. Wszystko to zostało opatrzone mianem warsztaty i jako takie spełniły swoje zadanie. Nastolatkowie zapoznali się i doświadczyli osobiście procesu powstawania makaronu: od przyniesienia potrzebnego sprzętu, czyli stolnic i wałków, przez poznanie produktów do jego wytwarzania, zagniecenie ciasta, wałkowanie na placki, po krojenie, suszenie i pakowanie gotowego produktu do torebek. Ktoś może zapytać: „I po co to wszystko?” No właśnie. Gotowy makaron czeka na półkach w sklepach, ale na pewno nie będzie smakował jak ten zrobiony samodzielnie pod okiem mamy lub babci w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Jeśli nie wierzycie, spróbujcie sami. Oto przepis: mąka pszenna, jajka, woda, sól i koniecznie - mama lub babcia obok. Życzymy powodzenia i smacznego.

            Opiekunowie: Anetta Gajewska i Barbara Kozik.

            Koordynatorzy: Agnieszka Adamkowska-Walocha i Karol Tomczyk.

            Autor zdjęć: B. Kozik

          • Dzień minął, a czy Życzliwość pozostanie?

          • W Dniu Życzliwości i Pozdrowień w „Dwójce” królował żółty kolor, a to dzięki naszym uczniom, którzy zadbali o strój w różnych odcieniach żółci. Miłym akcentem było rozpoczęcie dnia wręczeniem uczniom i pracownikom szkoły uśmiechniętych buziek. Z uśmiechem na twarzy oraz życzeniami miłego dnia uczynili to uczniowie kl. VI a i VIII b.

            Na pierwszym piętrze można podziwiać Drzewo Życzliwości w jesiennej odsłonie i przeczytać życzenia lub pozdrowienia umieszczone na liściach. Drodzy Uczniowie, dzięki Waszemu zaangażowaniu tegoroczne Drzewo Życzliwości tak pięknie się prezentuje. Dziękujemy!

            O dobry humor i pogodny nastrój zadbał SU, który porwał wszystkich do zabawy na „tanecznej przerwie”.

            To był niezwykły i pełen wrażeń dzień! O jego organizację zadbały Panie: Monika Skupińska i Justyna Matuszczyk.

            A tak przybywało Waszych życzeń i pozdrowień na naszym Drzewie:

            Zdjęcia: J. Matuszczyk, K. Łukomska

          • Wizyta w Muzeum Ziemi Wieluńskiej

          • 19 XI 2019 r. klasa IIIc odwiedziła Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały wystawę pt. "Świadkowie mówią...". Tematyka wystawy nawiązuje do wybuchu II wojny światowej i przedstawia pierwsze dni wojny w naszym mieście.

            Zdjęcia: M. Piechocińska

          • Dostaliśmy podziękowanie

          • >>Szanowni Państwo,

             

            w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła do hymnu”.

             

            W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania.

             

            W załączeniu przekazuję Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.

             

            Z poważaniem

            Anna Ostrowska

            Rzecznik Prasowy MEN<<

          • W Dniu Życzliwości wśród bardzo życzliwych Pań Policjantek i Panów Policjantów

          • 21 listopada 2019 roku klasy 4a i 5e odwiedziły wieluńską komendę. Podczas tego spotkania policjanci opowiedzieli o służbie w Policji oraz zadaniach realizowanych przez policjantów poszczególnych komórek. Dzieci z bliska mogły zobaczyć, jak wygląda praca policjantów na komendzie, zapoznały się ze sprzętem wykorzystywanym w codziennej służbie, przymierzyły umundurowanie policjanta oddziałów prewencji oraz uczestniczyły w pokazie sposobu zabezpieczenia odcisków palców oraz śladów pozostawionych przez sprawców na różnych przedmiotach. Uczniowie mieli również okazję przekonać się, że wieluńska Policja bez przerwy czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców Wielunia, odwiedzając salę monitoringu miejskiego. Niemałą atrakcją była też prezentacja wyposażenia radiowozu policyjnego pod nadzorem policjantów drogówki. Najwięcej radości sprawił dzieciom jednak krótki pokaz tresury psa przygotowany przez jego opiekuna. Spotkanie w komendzie było także okazją do przypomnienia sobie podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz niebezpieczeństw czyhających na użytkowników Internetu.

            Dzieci raz jeszcze serdecznie dziękują za organizację bardzo ciekawego spotkania!

            Foto: Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

            Zdęcia: R. Stefanekj

          • I znów SUkces!

          • Kolejna akcja Samorządu Uczniowskiego przy współpracy z Wolontariatem Szkolnym zakończona wielkim sukcesem! Znów pokazaliście, że macie ogromne i dobre serca. Od poniedziałku do środy na długich przerwach wrzucaliście pieniądze do skarbonek.

            Efektem tego jest zawrotna kwota 1174,49 zł!

            W środę 20.11.2019 r., w przeddzień Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień, delegacja uczniów odwiedziła Dom Dziecka w Komornikach w celu przekazania zebranych pieniędzy i innych darów w postaci książek, słodyczy i zabawek.

            Dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie i pomoc! 

            Uczniowie "Dwójki" jesteście WIELCY! 

            Podziękowania kierujemy również dla Pana Sławomira Grabowskiego, który zorganizował transport dla naszej delegacji.

          • Świetliki w ruchu

          • Zajęcia ruchowe w świetlicy odbywają się nie tylko w murach szkoły. Raz w tygodniu dzieci udają się na basen, aby świetnie się bawić i przy okazji uczyć się podstaw pływania.

            Zdjęcia : L. Grajek

          • Tanecznym pociągiem przez świat

          • 20 XI 2019 r. uczniowie klasy IIIa, IIIb, IIIc, IIId uczestniczyli w zabawie tanecznej uczniów klas III pt. "Tanecznym pociągiem przez świat" zorganizowanym przez Sejmik Młodzieży Powiatu Wieluńskiego w hali WOSiR. Wraz ze starszymi kolegami i koleżankami dzieci tańczyły poloneza, belgijkę, kankana, zorbę, makarenę. Było bardzo wesoło. Humory dopisywały wszystkim. Dziękujemy za super zabawę!

            Zdjęcia: M. Piechocińska

          • Świat Ajnów. Od Bronisława Piłsudskiego po Shigeru Kayano

          • W dniach 5, 6 i 14 listopada 2019 r. uczniowie klas VII a, VII b i VII c  Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Wieluniu uczestniczyli w lekcji muzealnej oraz warsztatach na temat historii i obyczajów ludu Ajnów zamieszkującego w odległych czasach Daleki Wschód.

            Kultura ta wzbudziła ciekawość dzieci nie tylko ze względu na jej barwność i egzotykę, ale również dlatego, że została zbadana i opisana przez Bronisława Piłsudskiego - brata naszego wielkiego Polaka,  Józefa Piłsudskiego. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem przysłuchiwali się opowieściom i ciekawostkom na temat Ajnów przygotowanym przez Muzeum Ziemi Wieluńskiej we współpracy z Muzeum Miejskim w Żorach. Po zwiedzeniu wystawy wzięli udział w warsztatach, podczas których starali się odwzorować tradycyjny strój Ajnów o nazwie Ruunpe.

            Spotkanie było niezwykle ciekawe i na pewno poszerzyło wiedzę dzieci na temat wciąż niezbadanego i  inspirującego nas Świata.

            Autor notatki i zdjęć: p. Aneta Maksymowicz - Zając

          • Mamy nowych Świetlików!

          • Czwartek 14 listopada był dla uczniów klas pierwszych uczęszczających na świetlicę dniem szczególnym.

            O godzinie 15.30 rozpoczęła się Uroczystość Pasowania na Świetlika. Najmłodsi zaprezentowali umiejętności zdobyte podczas różnych zajęć świetlicowych. A było się czym pochwalić! Pierwszoklasiści zatańczyli belgijkę, zaśpiewali piosenkę o marzeniach, zaprezentowali scenkę z pierwszej pomocy oraz wyliczanki w języku niemieckim. Zaproszonych gości zachwyciła również inscenizacja „Ptasiego radia” Juliana Tuwima. Zwieńczeniem uroczystości był akt pasowania. Uczniowie złożyli przyrzeczenie, w którym deklarowali właściwe zachowanie i odpowiednią kulturę. Tradycyjnie na pamiątkę każdy uczestnik otrzymał dyplom i słodki upominek.

            Zdjęcia: M. Małolepsza

          • Uwaga, aktualizacja.

          • Uaktualnione informacje dotyczące ubezpieczenia uczniów znajdują się w zakładce "Dla Rodziców".

            Prosimy o zapoznanie się z nimi.

    • Galeria zdjęć

        brak danych