• Zasady przyznawania dodatkowych punktów rekrutacyjnych za wolontariat uczniom klas 8

Decyzję o przyznaniu dodatkowych punktów rekrutacyjnych za wolontariat podejmuje wychowawca, kierując się wytycznymi Zarządu Szkolnego Wolontariatu oraz informacjami o pracy danego ucznia pisemnie udokumentowanymi przez klasowych łączników z wolontariatem  i zaświadczeniami zewnętrznymi przedłożonymi przez ucznia.

Zarząd Szkolnego Wolontariatu uznaje prawo do zdobycia punktów dodatkowych  w przypadku działań, które wymagały zaangażowania i pracy w czasie wolnym ucznia i zostały udokumentowane stosownymi zaświadczeniami instytucji zewnętrznych bądź decyzjami Zarządu Wolontariatu. Za odpowiednie do przyznania punktów uznaje się:

1) udokumentowany udział w WOŚP lub innej fundacji czy instytucji,

2) uczestnictwo  w działaniach edukacyjnych promujących idee wolontariatu (prowadzenie zajęć szkoleniowych dla młodszych uczniów),

3) udział w komisjach rozliczenia zbiórek pieniężnych,

4) aktywną pracę w przygotowaniu/przeprowadzeniu/podsumowaniu akcji wolontariatu, np. opracowanie plastyczne, pakowanie darów, ich segregacja, pomoc przy transporcie,

5) wywiązywanie się z funkcji łącznika z wolontariatem (udział w spotkaniach roboczych wolontariuszy, przekazywanie informacji w klasie, dokumentowanie działań poszczególnych uczniów).

Uwagi!

1.       Decyzję o przyznaniu punktów zaleca się po przynajmniej dwukrotnym udziale ucznia w działaniach ujętych w punktach 2), 3), 4). Udokumentowany udział w WOŚP lub innej fundacji jest bez zastrzeżeń podstawą do przyznania w. w. punktów.  Bez zastrzeżeń przyznaje się punkty również łącznikom z wolontariatem, którzy wzorowo wywiązują się z wymienionych w p. 5) obowiązków.

2.       W przypadku wolontariuszy klas młodszych niż ósme przyznanie dodatkowych punktów rekrutacyjnych dla uczniów wyróżniających się zastępuje się wpisem na świadectwo o uczestnictwie w szkolnym wolontariacie. Wpisu tego dokonuje się na takich samych warunkach jak ujęte w p. 1.

3.       W przypadku uczniów przynajmniej dwukrotnie odpowiadających na akcje wolontariatu (np. przynoszenie darów) wychowawca dokonuje tylko odpowiedniej do zaangażowania ucznia oceny z zachowania. Te działania nie są jednak podstawą do przyznania uczniom klasy 8 dodatkowych punktów rekrutacyjnych. Mogą jedynie wpłynąć na wyższą ocenę z zachowania.