„Kochana Mamo, Kochany Tato" pod takim hasłem odbyło się dzisiejsze spotkanie dla rodziców uczniów klasy 1 b . Były wierszyki, życzenia, momenty wzruszenia oraz słodki poczęstunek.
Aktualności
„Kochana Mamo, Kochany Tato”
- 1
II a i III b w Warszawie
25 maja uczniowie klasy IIa i IIIb naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było poszerzenie wiedzy z zakresu historii, nauk ścisłych i integracja zespołów klasowych. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty na jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Europie PGE Narodowy. Przewodnik oprowadził nas trasą „Poczuj się jak VIP” – zobaczyliśmy trybuny, salę konferencyjną, a także szatnię reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz płytę główną stadionu.
18Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie samodzielnie przeprowadzaliśmy różnorodne eksperymenty. Ostatnim punktem naszego programu był spacer po historycznym centrum stolicy. Wędrując urokliwymi uliczkami Starego Miasta zobaczyliśmy Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Rynek Staromiejski z pomnikiem Syrenki, Barbakan, Grób Nieznanego Żołnierza, a na koniec wjechaliśmy na taras widokowy znajdujący się na XXX piętrze Pałacu Kultury i Nauki.
Wycieczkę uważamy za bardzo udaną. PGE Narodowy zrobił na nas ogromne wrażenie swoją wielkością, Centrum Nauki Kopernik pozwolił nam połączyć naukę z doskonałą zabawą, a warszawska Starówka wzbogaciła naszą wiedzę historyczną.
Fotorelacja E. Sobieraj, D. Stanek, A Brożyna.
11
Wycieczka II c i III a
W poniedziałek uczniowie klasy IIc i IIIa spakowali plecaki pełne dobrego humoru i wyruszyli na wspólną wycieczkę do Opola.🚌🎒🙂
Naszą wyprawę rozpoczęliśmy zwiedzając MUZEUM WSI OPOLSKIEJ🌾🛖Spacerując alejkami skansenu podziwialiśmy zabytkowe drewniane chaty, stary młyn i kuźnię.To była prawdziwa podróż w czasie! Stamtąd przenieśliśmy się prosto w świat dzikiej przyrody - OPOLSKIE ZOO 🐒🦜🦍🌴 Ogród zoologiczny zachwycił nas swoimi mieszkańcami! Spacer przyniósł nam mnóstwo emocji i nowych wiadomości o świecie zwierząt.
Po intensywnym dniu ostatnim punktem był McDonald's.🍟🧃🍎
Wróciliśmy z głowami pełnymi wspomnień
i aparatami pełnymi zdjęć!📷🤗
Dziękujemy wychowawcom i opiekunom za bezpieczną i pełną wrażeń wycieczkę.🥰
Fot. M.Kryściak22
Nietypowe świętowanie
Dzisiejsze zajęcia klasy 5c w Strefie Aktywności SOWA w Wieluniu odbyły się w ramach zbliżającego się Dnia Dziecka. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w różnorodnych zajęciach, które pobudzały ich kreatywność, ciekawość i chęć współpracy.
Najwięcej radości sprawiły dzieciom zajęcia z eksperymentowania 🧪🧫 i odkrywania – mogli obserwować ciekawe zjawiska i samodzielnie przeprowadzać doświadczenia.
Spotkanie przebiegało w radosnej i twórczej atmosferze, a uczniowie wychodzili pełni pozytywnej energii i nowych pomysłów. Zajęcia były świetną okazją do nauki poprzez zabawę, a także do rozwijania pasji odkrywców i kreatorów 😊Fot. E. Placek
12
Piłkarze z medalami
Z brązowymi medalami 🥉 wrócili z Mistrzostw Powiatu w Konopnicy w piłce nożnej ⚽️ uczniowie naszej szkoły. W meczach grupowych chłopcy pokonali SP Konopnica 5-0 i zremisowali z SP Biała 1-1. W meczu półfinałowym nasza reprezentacja zmierzyła się z SP Osjaków i niestety minimalnie przegrała 0-1. W pojedynku o 3 miejsce wygraliśmy z SP Gaszyn 2-0 i był to udany rewanż za Mistrzostwa Gminy Wieluń, w których przegraliśmy w finale 1-2.
Skład zespołu:
Wojtek Chłód,
Marcel Kamiński,
Piotr Urbaniak,
Antek Majchrzak,
Marcin Wełna,
Tymon Golec,
Stasiu Szafarski,
Franek Szczęsny,
Grzesiu Łacina,
Hubert Świtalski,
Olek Wójcicki.
👏🏻 😀
Opiekun: A. Bogus
Egzamin już za nami! Czego nauczył nas E8?
Podczas lekcji języka polskiego uczniowie klasy 8b podsumowali swoje doświadczenia związane z egzaminem ósmoklasisty i przygotowali kilka rad dla uczniów klas 7. To krótkie wskazówki, które pomagają nie tylko w nauce, ale też w opanowaniu stresu i uwierzeniu we własne możliwości. Bo egzamin to nie tylko wiedza - to także systematyczność, spokój i wiara w siebie 🍀
Realizacja: A. Ignasiak
Projektowa aktywność w 4 b
Po omówieniu lektury uczniowie klasy 4b wzięli udział w projekcie podsumowującym, którego celem było rozwijanie kreatywności oraz lepsze zrozumienie treści książki Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo. Olbrzym”.
Uczniowie mogli wybrać jedną z trzech form pracy:
*napisanie własnego opowiadania inspirowanego wydarzeniami z lektury,
*przygotowanie komiksu przedstawiającego wybrane sceny,
*wykonanie makiety miejsca znanego z książki.
Powstałe prace były bardzo różnorodne i pomysłowe. Opowiadania często zawierały nowe przygody bohaterów, komiksy wyróżniały się ciekawą szatą graficzną i dialogami, a makiety wiernie odtwarzały świat przedstawiony w lekturze.
Projekt pozwolił uczniom lepiej utrwalić znajomość treści książki oraz rozwinąć umiejętności twórcze.Foto i tekst Monika Skupińska
„Ratujemy i uczymy ratować”
21.05.2026 r. nauczycielki naszej placówki wzięły udział w certyfikowanym szkoleniu z zakresu udzielenia pierwszej pomocy pt. „Ratujemy i uczymy ratować”.
Program szkolenia obejmował zarówno teorię, jak i intensywne ćwiczenia praktyczne na fantomach.
Nabyte umiejętności, obejmujące m.in. resuscytację krążeniowo - oddechową (RKO) i obsługę defibrylatora (AED), pozwalają na natychmiastowe i profesjonalne działanie w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.Karolina Dębska i Agnieszka Plewa
3
Pojechali i zdobyli 🥉
W dniu 26 maja w Zduńskiej Woli rozegrane zostały Półfinały Województwa Łódzkiego w czwórboju lekkoatletycznym w ramach Igrzysk Dzieci. Reprezentacja SP 2 Wieluń zajęła w tych zawodach 3 miejsce.
Skład drużyny:Wojtek Chłód,
Grzesiu Łacina,
Marcel Kamiński,
Antek Majchrzak,
Adam Paruch,
Marcin Wełna,
Olek Wójcicki.
Nasi uczniowie mogą start w tych zawodach uznać za udany, ponieważ w wielu przypadkach poprawiali rekordy życiowe❗️👏🏻👏🏻👏🏻
Opiekun: A. Bogus
TURNIEJ GIER I ZABAW „ZRęczniacy"
W dniu 26.05 reprezentacja klas II i III wzięła udział w Turnieju Gier i Zabaw „ZRęczniacy". Turniej odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 w Wieluniu, a współorganizatorem był klub piłki ręcznej MKS Wieluń. Oprócz naszej i gospodarzy udział wzięły również reprezentacje ze szkół:
SP KURÓW,
SP BIENIĄDZICE,
SP GASZYN,
SP RUDA.
Drużyny brały udział w 10 konkurencjach gdzie sprawdzały swoje umiejętności w:celności, szybkości, skoczności, wytrzymałości, zwinności i sile.
Końcowa klasyfikacja była następująca:
1. SP 4 w Wieluniu 45 pkt
2. SP 2 w Wieluniu 44 pkt
3. SP Gaszyn 43 pkt
4. SP Bieniądzice 36 pkt
5. SP Kurów 30 pkt
6. SP Ruda 19 pkt
Reprezentacja naszej szkoły:
Brzeziński Julian 3a,
Majcher Jonathan 3a,
Nakiela Jakub 3a,
Pacholik Nina 3a,
Ryglewski Szymon 3a,
Burzyńska Nadia 3b,
Musiał Julian 3b,
Paruch Alicja 3b,
Borkowski Franciszek 2b,
Kudzia Konrad 2a.GRATULUJEMY! 👏🏻🫶🏻
Fot. Maja Szerszeń.
5
Dzień Patrona w klasach 4 - 8
20 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Wieluniu dla uczniów klas 4-8 był dniem odświętnym, gdyż uczciliśmy wtedy naszego patrona Henryka Sienkiewicza. Na początku uczniowie oraz nauczyciele wzięli udział w uroczystym apelu. Prezentacja sztandaru, przypomnienie najważniejszych faktów z życia Noblisty oraz przedstawienie ciekawostek na temat pisarza były niezwykle interesującą lekcją z historii literatury. Dowiedzieliśmy się m.in., że Henryk Sienkiewicz z polskich dań uwielbiał pierogi, ze słodyczy cukierki krówki (zostaliśmy nimi poczęstowani ☺️), a rodzicom zrobił "psikusa", zapisując się na studia filologiczne a nie medyczne. Następnie uczniowie w klasach zostali podzieleni na grupy i metodą projektu wędrowali śladami Stasia i Nel, bo jak przygoda, to tylko w Afryce!🙃😎🌴🐪
Fot.: J. Kaczmarzyk, P. Dąbrowska, A. Ignasiak, M. Kałwak
18
Życzenia z okazji Dnia Mamy od uczniów z klasy IIIb
🌷🌻Dzień Mamy w klasie 1c 🌷🌻
Z okazji tego wyjątkowego święta uczniowie klasy 1c przygotowali dla swoich Mam niezwykłą niespodziankę. 🎉🎉Dzieci z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowały inscenizację do utworu Juliana Tuwima „Rzepka”, wywołując uśmiech i wzruszenie na twarzach wszystkich obecnych 💛🎉🎉
Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku, podczas którego był czas na wspólne rozmowy i celebrowanie tych pięknych chwil.🍰🎂
Dziękujemy wszystkim Kochanym Mamom za obecność, ciepło i codzienną miłość❤️ 💐🌻🌷🎉🎉🎉❤️17
Podziękowanie
💛 Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą szkolną zbiórkę dla Fundacji „Pomóż Im”.
Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły udało nam się wspólnie zrobić coś naprawdę pięknego i wesprzeć dzieci będące w ogromnej potrzebie.
Otrzymaliśmy od Fundacji dyplom z podziękowaniem, który jest dla nas symbolem ogromnej życzliwości i otwartych serc naszej społeczności szkolnej. 💐
Dziękujemy każdemu, kto dołożył swoją cegiełkę do tej akcji. Razem możemy więcej! 💛Szkolny Wolontariat
Lena Skrzypecka i Lena Świętczak najlepsze w Mistrzostwach Powiatu w Siatkówce Plażowej Dziewcząt!!!😆👍
Dzisiaj na boiskach plażowych w Wieluniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Siatkówce Plażowej Dziewcząt i Chłopców w ramach IMS.
W rywalizacji dziewcząt wzięło udział 8 szkół podstawowych. Mecze zagrano systemem brazylijskim do dwóch porażek.
Znakomicie spisała się nasza szkolna reprezentacja (Lena Skrzypecka i Lena Świętczak), która w turnieju pokonała kolejno: SP Bieniądzice 2:0, SP Załęcze Małe 2:0, SP4 Wieluń 2:0 i w meczu finałowym ponownie SP Załęcze Małe, tym razem 2:1.
Nasza drużyna dziewcząt oraz zespół z Załęcza będą reprezentować nasz powiat w Półfinale Województwa Łódzkiego w Sieradzu.Kolejność końcowa turnieju:
1. SP 2 Wieluń
2. SP Załęcze Małe
3. SP 5 Wieluń
4. SP 4 Wieluń
5. SP Dzietrzniki
6. SP Ruda
7. SP Ostrówek
8. SP Bieniądzice
Gratulujemy dziewczynom zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów❣️💪😆
Wycieczka na Jurę Krakowsko - Częstochowską
W dniu 22 maja 2026 roku uczniowie klas 5c i 5d podczas szkolnej wycieczki odwiedzili wiele ciekawych miejsc na Szlaku Orlich Gniazd. Wyjazd rozpoczął się od wizyty w Leśniowie, gdzie uczestnicy zobaczyli Sanktuarium oraz mini zoo. Następnie grupa udała się do Mirowa i Bobolic, podziwiając piękne zamki i malownicze krajobrazy. Najwięcej atrakcji czekało w Ogrodzieńcu – zwiedzanie zamku, lekcja żywej historii oraz przejazd torem saneczkowym dostarczyły wszystkim wielu emocji. Wycieczka była doskonałą okazją do wspólnej integracji, nauki oraz aktywnego spędzenia czasu.
Relacja: P. Wiatr, E. Placek, A. Dwornicka
10
Rodzicu, a może na spacer z dzieckiem?
📣 Przekazujemy zaproszenie od Towarzystwa Przyjaciół Wielunia🔊
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na spacer dla dzieci po Wieluniu, który odbędzie się 31 maja 2026 (niedziela), w godz. 17.00-18.00. Rozpoczynamy pod ratuszem a na zakończenie każde dziecko otrzyma książeczkę "Wieluń. Przewodnik dla dzieci".z wyrazami szacunku,
Magdalena Kopańska
Prezes TPW
🏃♀️🏃♀️ DZIEWCZĘTA z medalem!
W piątek, 22 maja 2026 r. na stadionie przy Szkole Podstawowej nr 10 w Sieradzu, odbył się Półfinał Województwa Łódzkiego w Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej Dziewcząt.
Nasze dziewczyny spisały się znakomicie, (wszystkie porawiły swoje wyniki z zawodów powiatowych) i po zaciętej rywalizacji zdobyły 3 miejsce w zawodach.🥉
Wielkie gratulacje dla naszej drużyny za ogromną walkę i osiągnięte wyniki lekkoatletyczne❣️W zawodach wystąpiły:
Majka Rogalewicz, Natalka Antoniak, Lena Kwiatkowska, Lena Pacholik, Zuzia Wiącek, Sofiia Yaresko, Wiktoria Bociąga, Mia Chudecka, Marika Konstanty, Nadia Zasada, Maja Żuberek, Dominika Gajda, Lena Świętczak, Hania Guzowska i Lena Skrzypecka.Fot.: K. Grobelna-Pałyga
Twórcze zajęcia
Klasy siódme "złapane" podczas zajęć plastycznych z Panią Mają. Takie oto cuda tworzy nasza młodzież. 🤩💪
8
📚❤️ Nasza akcja zbiórki książek zakończyła się sukcesem!
Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie, dobre serce i każdą przekazaną książkę.😊 Dzięki Wam udało się zebrać wiele pozycji, które sprawią radość innym i otrzymają drugie życie.
Tak duże zainteresowanie akcją sprawiło, że postanowiliśmy ją kontynuować! 🍬📚
W każdą środę i czwartek aż do 12 czerwca, podczas długiej przerwy (11:20–11:35) na parterze szkoły, będzie można przynieść książki, których już się nie potrzebuje, i w zamian poczęstować się cukierkiem.🍬
Dziękujemy, że razem pokazujemy, iż pomaganie i czytanie mają wielką moc. ❤️
Szkolny Wolontariat
1
Galeria zdjęć
- brak danych
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie