• Zwiedzili łódzkie atrakcje

          • 26 kwietnia uczniowie klas 7d, 6a i 6b wyjechali na wycieczkę edukacyjno - integracyjną do Łodzi.  Program był dość napięty, ale bardzo ciekawy. Najpierw odwiedziliśmy łódzkie Orientarium🐊🐠🐟🐋🦋🐛🐝🪸🌴, gdzie braliśmy udział w warsztatach pt: „Jak tworzymy oceany"🪼🪽🐟🦭, następnie poznaliśmy mieszkańców Orientarium🦧🐒, a szczególnym punktem była kąpiel i karmienie słoni.  Następnie zagłębiliśmy się w tajniki fizyki, chemii, biologii🔬🔭🧬 podczas warsztatów pt: „Zagadki Einsteina" w Eksperymentarium.
            Po intensywnej części edukacyjnej przyszedł czas na relaks.  Świetnie się bawiliśmy w Arena Laser Games😊, a później wspólnie obejrzeliśmy film w Cinema City.  Emocji było wiele, wszyscy szczęśliwi wróciliśmy do Wielunia. Dziękujemy serdecznie Biuro Podróży Kolumb za organizację naszej wycieczki 🚘.  Zapraszamy do fotorelacji.                      Aneta Maksymowicz-Zając, Hanna Olejnik

          • Po nauce zdobywa medale

          • Filip Okolewski uczeń klasy 1a naszej szkoły, 20. kwietnia brał udział w Mistrzostwach Polski Taekwon-do ITF w Strzegomiu i zajął 3 miejsce zdobywając brązowy medal. Swoich umiejętności nabiera w Wieluńskim klubie Taekwon-do SKT Niedźwiedź.
            GRATULUJEMY Filipowi i całemu Klubowi tak świetnych wyników❗️
            Foto: A. Zmyślony

          • Matematyczny sukces w II LO.

          • Po raz IX II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Wieluniu zaprosiło uczniów szkół podstawowych do rywalizacji w Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym. Zgłosiło się 33 uczniów z 12 szkół z trzech powiatów.

            Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8 a:

            Bartosz Hałubiec, 
            Kacper Maniak

            i Michał Sokolak.

            To kolejny konkurs, w którym nasz reprezentant jest NA PODIUM!
            BRAWA 👏👏👏 dla Bartosza Hałubca, który wywalczył II MIEJSCE 🥈.

            Foto: M. Leś, SP 5 Wieluń.
             

            Linki do mediów:

          • Mistrzowie słuchania wśród Świetlików.

          • 📖 23 kwietnia jest Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich. 📚
            Z tej okazji w świetlicy odbył się konkurs  "Mistrz słuchania" oraz "Okładka mistrza". 
            Mistrzami słuchania zostali: 
            I miejsce 🥇
            Ewa Smorawska  1a,
            II miejsce🥈
            Piotr Filipiak 3c,
            III miejsce🥉
            Oliwia Adamczyk 1b. 
            Najładniejszą okładkę zaprojektowali:
            I miejsce 🥇 
            Julian Musiał 1b,
            II miejsce 🥈 
            Nina Pacholik 1a,
            III miejsce 🥉
            Adam Kuliberda 1a.
            Gratulujemy 🏆👍👏
            Wychowawcy świetlicy

          • Z Kostką Rubika zmagali się w Kurowie.

          • II Gminny Konkurs w Układaniu Kostki Rubika pod honorowym patronatem Burmistrza Wielunia przyniósł nam radość i sporo refleksji.
            II miejsce zdobył Olaf Patkowski z klasy 2a, a jego koleżanka z klasy, Hania Kostrzycka, miała najlepszy czas wśród dziewczynek. Jej brat Janek z klasy 5 b uplasował się w swojej kategorii w połowie stawki z niebagatelnym czasem 47,91 sekundy.
            GRATULUJMY CAŁEJ REPREZENTACJI, że pielęgnują tak niepopularną pasję, która rozwija ich wyobraźnię przestrzenną, umiejętność przewidywania, wytrwałość i zdolności manualne. A smartfon może podpowiadać metody, kroki itp., ale nie zrobi nic za nas w tej grze.

            Pięknie dziękujemy SPONSOROM za pamiątki dla każdego uczestnika i uczniów na podium!👍🏻👌🫶🏻

            Zapraszamy do obejrzenia zdjęć :)

            (Foto: K. Łukomska)

            LINKI do filmików:

          • DZIEŃ ZIEMI W NASZEJ SZKOLE.


          • 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. 
            W naszej szkole, 22 kwietnia 2024 r.  klasy I – III  zakończyły i podsumowały ekologiczne święto, które obchodziliśmy cały tydzień.
            Od 17 kwietnia uczniowie klas młodszych brali udział  między innymi w:
            – ćwiczeniach interaktywnych, zabawach w kodowanie, krzyżówkach przyrodniczo – matematycznych, klasowych zawodach sportowych z wykorzystaniem nietypowych pomocy, przygotowywali w klasach  gazetki tematyczne, na zajęciach muzycznych uczyli się  piosenki „Zielona wyspa”. 
            Harmonogram kolorowego tygodnia ekologicznego przebiegał w następujący sposób: 
            Dzień I : środa 17.04 - Dzień Słońca- kolor żółty - uczniowie od rana chodzili z buźkami z napisem „Uśmiechnij się”. W tym dniu wszystkie klasy młodsze miały warsztaty ekologiczne z panem Karolem Tomczykiem – przedstawicielem MPK w Wieluniu. Dzień II: Czwartek 18.04 - Dzień Natury - kolor zielony. W klasach uczniowie przygotowywali ekologiczne prace plastyczno – techniczne: klasy pierwsze wykonywały wiosenny obraz recyklingowej łąki, klasy drugie przedstawiły ekologiczne drzewa z odpadów recyklingowych, a klasy trzecie zaprojektowały Eko – Modę: sukienkę i garnitur. Uczniowie w klasach sadzili dowolną roślinkę w doniczce lub skrzynce, które następnie ozdobiły sale lekcyjne i korytarze. 
            Dzień III: piątek 19.04 - Dzień Zdrowia - kolor pomarańczowy. W tym dniu klasy prezentowały straganik zdrowej żywności, czyli wspólne przygotowywanie zdrowych kanapek, deserów i sałatek. 
            Dzień IV: poniedziałek 22.04. Dzień Ziemi - kolor brązowy. Uczniowie klas trzecich sprawdzali swoją wiedzę w konkursie wiedzy ekologicznej. W tym dniu sprzątaliśmy teren wokół szkoły, a na koniec podsumowaliśmy nasze  konkursy: plastyczno – techniczny i konkurs wiedzy. Ekologiczne łąki, drzewa i stroje, które powstały z wielu niepotrzebnych materiałów -  to pokaz kreatywności uczniów klas młodszych. Brawo! 
            Pani wicedyrektor Monika Skupińska wręczyła dyplomy dla klas i dyplomy indywidualne dla uczniów. Zwycięzcy konkursu wiedzy ekologicznej to:
            I m. Adam Małolepszy kl. III d, Franciszek Lewandowski kl. III c, Zuzanna Maciejewska kl. III b,
            II m. Jagoda Gajda kl. III a,
            III m. Helena Warcholińska.
            Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za zaangażowanie w obchody Dnia Ziemi. Bardzo, bardzo kolorowo dziękujemy!   
            Koordynatorki: E. Szychowska i Z. Cichalewska

          • „Nastolatki przed lustrem…”

          • 3 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią mgr inż. Pauliną Spaleniak kosmetologiem, inżynierem biotechnologii. W zajęciach na temat „Nastolatki przed lustrem. Uroda. Higiena. Zdrowie.”uczestniczyły uczennice klas VI w ramach lekcji wychowania do życia w rodzinie. Dzięki profesjonalizmowi prowadzącej, uczennice poznały typowe i budzące niepokój problemy skórne okresu dorastania: łojotok i trądzik, potliwość, odkładanie się tkanki tłuszczowej, a także zasady higieny osobistej, ubioru i otoczenia oraz potrzeby organizmu w okresie adolescencji: aktywności fizycznej, odpowiedniej ilości snu, właściwego odżywiania itd. Wysłuchały również porad dotyczących pielęgnacji cery w okresie dojrzewania z wykorzystaniem pięknej prezentacji. Na zakończenie zajęć, które przebiegły w miłej atmosferze, odbył się konkurs z pięknymi nagrodami.
            Oto cytat, który pani Paulina zawiesiła w swoim gabinecie, a który powinien gościć na toaletce każdej nastolatki:

            „Piękno zaczyna się w chwili kiedy decydujemy się być sobą.” – Coco Chanel.

            Foto: H. Olejnik

          • „Planeta kontra plastik”

          • 22 kwietnia 2024 r. po raz pięćdziesiąty czwarty będzie obchodzony Dzień Ziemi. To święto ekologiczne, które w tym roku promowane jest hasłem: „Planeta kontra plastik”. My nie czekając na poniedziałek zaczęliśmy obchody w dniu 18 kwietnia. Był to szczególny dzień za sprawą wyjątkowego gościa. W progi naszej szkoły zawitał pan Karol Tomczyk, który poprowadził warsztaty dla uczniów klas 4 - 6. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się w jaki sposób dbać o naszą PLANETĘ. Jak segregować odpady, aby można było powtórnie je wykorzystać. Spotkanie z panem Karolem pokazało nam, jak dużo zależy od nas.  PAMIĘTAJMY !!! "Ziemia nie należy do człowieka, człowiek należy do Ziemi."

            Foto: I. Gońda, K. Jacaszek, A. Prażanowska
            Relacja: K. Kościelna

          • Spotkanie z siatkarzem…

          • Wczoraj, 18.04.2024 r. klasy 2a i 4b miały przyjemność spotkać specjalnego gościa, którym był Pan Moussé Guèye (@mousse__gueye). W ramach spotkania, uczniowie mieli okazję osobiście poznać wspaniałego siatkarza. 🏐 Nasz gość przybliżył swoją osobę oraz przedstawił na czym polega jego praca i jakie osiągnięcia sportowe ma na swoim koncie. 🏆 Uczniowie mieli również okazję przekonać się, jak ważna jest nauka języków obcych w naszym życiu, aby móc porozumiewać się z innymi.🙂

            Fotorelacja:
            A. Prażanowska i D. Stanek

          • Uczniowie klasy 6 d odbyli podróż…

          • 19 kwietnia b. r., w dniu 81. rocznicy wybuchu powstania w getcie żydowskim, w bibliotece miejskiej gościli uczniów klasy 6 d naszejs szkoły. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. Z tej okazji odbyły się zajęcia edukacyjne podczas których uczniowie obejrzeli film na podstawie opowiadania „Było-nie ma-jest” autorstwa Katarzyny Jackowskiej-Enemuo, w reżyserii Łukasza Kamila Kamińskiego. Ta poruszająca animacja przedstawia trudny i ważny temat radzenia sobie ze stratą i przeżywania. Wraz z bohaterką Krysią odbyli podróż przez miejsca i czasy, które były, a których już nie ma, ale których pamięć pragniemy zachować.
            Lekcja wywołała różnorodne emocje, co pokazuje, jak istotne jest kontynuowanie dialogu na temat historii i wspólnej pamięci. Oby ta podróż skłoniła młodych do refleksji nad przeszłością i kształtowaniem lepszego jutra.  
            Spotkaniu towarzyszyła wystawa książek z okazji Dnia Pamięci Ofiar Holocaustu i Powstania w Getcie Warszawskim.

            Dziękujemy pięknie za ciekawe zajęcia i gościnę! 

          • Szkolna reprezentacja na uroczystościach rocznicowych.

          • 14 kwietnia 2024 r. poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystościach zorganizowanych z okazji 84. rocznicy zbrodni katyńskiej przy obelisku upamiętniającym Ofiary tej zbrodni w parku im. Rtm. Witolda Pileckiego w Wieluniu. Po uroczystościach oficjalnych poczty sztandarowe reprezentujące szkoły podstawowe przemaszerowały do Kościoła NMP na Mszę Św. w intencji ofiar.
            Podczas uroczystości szkołę naszą godnie reprezentowali Nadia Galor kl. 8a, Anna Zandecka kl. 8a i Kacper Maniak kl. 8a.

            Foto: I. Gońda

          • Wygrali IV Maraton…

          • 📣 Jesteśmy bardzo szczęśliwi przekazując taką wiadomość!
            GRATULUJEMY trzem CHŁOPCOM z 8 a, którzy wygrali MARATON ÓSMOKLASISTY w SP Masłowice❗️👏🏻👌

            IV Maraton Ósmoklasisty rozstrzygnięty!
               12 kwietnia 2024r. w SP Masłowice odbył się Maraton Ósmoklasisty. Do rywalizacji konkursowej o Nagrodę Burmistrza Wielunia przystąpiło 9  szkół z Gminy Wieluń.  Uczniów czekał nie lada wysiłek umysłowy.  Trzyosobowe drużyny musiały rozwiązać zadania z: języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego, matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i historii.


            • Zwyciężyła nasza drużyna ósmoklasistów w składzie:

            Bartosz Hałubiec,

            Filip Hendrych,

            Kacper Maniak.


            • II miejsce wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Wieluniu.
            • III miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej  w Kurowie.
            W ceremonii wręczenia nagród uczestniczyli Burmistrz Wielunia - Pan Paweł Okrasa i Zastępca Burmistrza Wielunia - Pani Joanna Skotnicka- Fiuk. Wszyscy maratończycy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez władze miasta.


            Maratończykom gratulujemy nie tylko umiejętności przedmiotowych, ale przede wszystkim zespołowego rozwiązywania problemów i  wytrwałości w niełatwych zmaganiach konkursowych.  
             

            Życzymy powodzenia podczas majowego egzaminu!

            Foto: SP Masłowice, @Wieluń (Facebook)

          • Kostki Rubika poszły w ruch.

          • 10 kwietnia b.r. odbyły się szkolne eliminacje w układaniu Kostki Rubika.
            Wzięli w nich udział przede wszystkim uczniowie klas I-III:
            Aleksander Nicota, 1b
            Hanna Kostrzycka , 2a
            Kuba Konieczny, 2a
            Wiktor Kruk, 2a
            Karol Kudzia, 2a
            Adam Molochkvych, 2a
            Olaf Patkowski, 2a
            Borys Łuczak, 2b
            Błażej Stefanek, 2b
            Franciszek Wiśniewski, 3c
            Stanisław Chodyniecki, 3d
            oraz 
            Jan Kostrzycki, 5b.

            Gratulujemy wszystkim, którzy ćwiczą swoje palce i logikę oraz pamięć i wystąpili w eliminacjach. Niestety były tylko 2 miejsca w drużynie na tym poziomie wiekowym...
            Gratulujemy tym, którzy będą reprezentować szkołę na II Konkursie Gminnym w Układaniu Kostki Rubika w Kurowie!
            Oto nasza reprezentacja:

            OLAF PATKOWSKI (czas 0.32,13)
            HANIA KOSTRZYCKA (czas 0.46,80)
            JAN KOSTRZYCKI (czas 0.52,00)

            Wszyscy uczestnicy mieli kostki 3x3 mieszane jednakowo, według algorytmu na stronie:
             

          • Byli w Auschwitz…

          • W dniu 4 kwietnia uczniowie klasy 8a zwiedzali Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz - Birkenau, były niemiecki obóz koncentracyjny i zagłady. Młodzież przebywając w tym, jakże tragicznym miejscu, pogłębiła swoje wiadomości na temat holocaustu. Pełni zadumy i refleksji, jak człowiek mógł dopuścić się takiego zła. Pamiętajmy słowa więźnia byłego obozu KL Auschwitz:

            „To się jednak wydarzyło, a zatem znowu może się wydarzyć - oto sedno tego, co mamy do powiedzenia" - Primo Levi.    
                                      
            Relacja, foto: 
            Hanna Olejnik
            Aneta Maksymowicz-Zając

          • Żywa historia

          • W dniu 3 i 4 kwietnia w ramach obchodów 230. rocznicy Insurekcji Kościuszkowskiej, odbyła się w naszej szkole Żywa lekcja historii. Przeprowadził ją Pan Michał Rychlicki z Agencji artystycznej "Pan Michał". Uczniowie klas 6. i 7. przypomnieli sobie historię Polski XVII i XVIII wieku, przedstawioną w sposób emocjonalny ❤️‍🩹 i obrazowy. Przebrani w stroje z epoki⏳️👑 wcielili się w role szlachty polskiej 🦹, Bartosza Głowackiego, jak i samego Naczelnika Powstania - Tadeusza Kościuszkę.

            Dzięki takim lekcjom historii młodzież lepiej potrafi się wczuć w realia wydarzeń historycznych i losy Bohaterów Narodowych.                                            

            Hanna Olejnik,

            Aneta Maksymowicz-Zając.🌹

            Pierwsza lekcja historii w szkole dla klas ll i lII !

            Dzisiaj, 4 kwietnia 2024 r., nasi młodsi uczniowie po raz pierwszy uczestniczyli w lekcji historii. Przenieśli się do epoki późnego średniowiecza, poznali postać największego polskiego rycerza tamtych czasów - Zawiszę Czarnego, uczyli się dworskiej ogłady i sztuki walki rycerskiej. Mieli niecodzienną okazję wystąpić w średniowiecznych strojach, zbrojach rycerskich i walczyć prawdziwym mieczem z wrogim zakonem krzyżackim. 

            Jesteśmy dumni z naszych przodków i ich dokonań!

            Foto: J. Stasiak

          • Florystyka w 3 d 🌳🌲🌳🌲🌳

          • Dzisiaj, 3 kwietnia 2024 r., w klasie 3 d odbyły się warsztaty  florystyczne pt.

            „LAS W SŁOIKU”.  

            🌳🌲🌳🌲🌳🌲


            Każdy z nas stworzył własny ogród. Dowiedzieliśmy się, co to jest Hortiterapia, czyli leczenie za pomocą kontaktu z roślinami. Zajęcia poprowadziła Pani Anna Woszczyk nauczyciel z Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu wraz z uczniami z klasy przysposabiającej do pracy: Kamilem, Kasią, Jakubem i Mają.

             

            Bardzo dziękujemy Pani Ani i jej uczniom za tak ciekawe zajęcia i wprowadzenie nas w świat roślin zamkniętych w szkle.

            Foto i relacja: R. Kostrzycka

          • Radosny nastrój na warsztatach

          • 🥚🌼🐰🌷🐣🌸

             

            Nadchodzące Święta są wspaniałą okazją, aby udać się na Warsztaty Wielkanocne organizowane przez Muzeum Ziemii Wieluńskiej. Uczniowie klasy 7d mieli ogromną przyjemność w nich uczestniczyć.  

            Dzieci poznały przepiękne Wielkanocne zwyczaje naszych przodków i historię tradycji Wielkanocnych. Bardzo ciekawym momentem warsztatów było samodzielne wykonanie pisanek sposobem naszych babć i dziadków. Pisanki dzieci mogą włożyć do Wielkanocnego koszyczka. Zajęcia wprowadziły nas wszystkich w radosny nastrój Świąt Wielkiej Nocy.

            🥚🌼🐰🌷🐣🌸


            Zdjęcia:

            Aneta Maksymowicz-Zając

            Poniżej LINK DO FILMIKU:

          • Wesołych Świąt!! 🌷🌞🐣🐑🙏

          • Pełnych radości i spokoju Świąt Wielkanocnych, serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół, uśmiechu oraz optymizmu każdego dnia

                                       życzy,

            Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami - Paniami M. Kozłowską i J. Kaczmarzyk 🎓

          • Na wiosnę i nie tylko🌿🌼

          • 🌿🌼🌿🌼🌿🌼🌿

            W dniu 22 marca 2024 r.  dziewczynki z klas 7b i 7c wzięły udział w warsztatach kosmetycznych prowadzonych przez doradczynię do spraw pielęgnacji i makijażu p. Magdalenę Roszczyk. Na spotkaniu  zapoznały się z podstawowymi zasadami pielęgnacji cery i dbania o zdrową skórę. I na własnej skórze przed lustrami mogły przećwiczyć zalecenia pani Magdy. Usłyszały też, że odpowiednia dieta i picie wody to podstawa pięknej cery. 


            Spotkanie przygotowały panie Elżbieta Szaniec i Barbara Kacprzycka.

            Zdjęcia: Barbara Kacprzycka

            🌿🌼🌿🌼🌿🌼🌿

          • „Wielkanoc z PCK”

          • Akcja „Wielkanoc z PCK” dobiegła końca! 🥚🐰🐣

            27 marca dostarczyliśmy przekazane przez Was artykuły i pieniądze do siedziby PCK.

            Dziękujemy za udział w akcji.😊

            Szkolny Wolontariat

    • Galeria zdjęć

        brak danych