• Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Wieluniu szczyci się 30-letnią historią i tradycją.  Położona jest w zaciszu osiedla Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a jej lokalizacja w przyjaznym środowisku sprzyja organizacji jak najlepszych warunków do prawidłowego rozwoju dzieci.

Posiadamy nowoczesną i bogatą bazę szkolną i sportową: dobrze wyposażone sale lekcyjne, które sukcesywnie modernizujemy i wyposażamy w nowoczesny sprzęt, pracownie przyrodnicze, komputerowe, biblioteczne centrum multimedialne, 2 sale gimnastyczne, sale do zajęć korekcyjnych, boisko typu „ORLIK” oraz boisko do siatkówki plażowej.

Zapewniamy opiekę w świetlicy szkolnej czynnej codziennie w godzinach od 6.45 do 16.15, z bogatą i atrakcyjną ofertą zajęć.

Funkcjonuje również u nas gabinet pielęgniarki szkolnej oraz stołówka.

W naszej szkole zapewniamy bezpieczną, miłą i przyjazną atmosferę oraz indywidualne podejście do każdego dziecka.

Obecnie w szkole funkcjonują oddziały: ogólnodostępne, integracyjne oraz zajęcia sportowe o profilu - piłka siatkowa, prowadzone we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Polskim Związkiem Piłki Siatkowej (Siatkarskie Ośrodki Szkolne).

Wszystkie zajęcia dydaktyczne prowadzone są przez nauczycieli posiadających specjalistyczne przygotowanie do ich prowadzenia. Dbając o wszechstronny rozwój dzieci i wysoki poziom nauczania, zapewniamy zajęcia rozwijające i wspierające zainteresowania i potrzeby ucznia. Dla uczniów wymagających korekty różnorodnych dysfunkcji rozwojowych organizowane są zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, korekcyjno-kompensacyjne, rewalidacyjne oraz gimnastyka korekcyjna.

Dzieciom i rodzicom oczekującym porady i wsparcia w rozwiązywaniu problemów dydaktycznych i wychowawczych, pomagają pedagog i psycholog szkolny.

Szkoła bierze udział w licznych projektach oraz programach,  np. w unijnym Programie dla szkół, dzięki któremu dzieci zdrowo się odżywiają, jedząc owoce, warzywa i produkty mleczne na drugie śniadanie.

Uczniowie naszej szkoły osiągają dobre wyniki w egzaminach zewnętrznych oraz zajmują czołowe miejsca w wielu konkursach przedmiotowych: szkolnych, międzyszkolnych, wojewódzkich,  czy ogólnopolskich.