Strona główna

    • UBEZPIECZENIE NA ROK SZKOLNY 2025/2026

      Szczegóły w zakładce DLA RODZICÓW
    • Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Wieluniu dziękuje za życzliwość, pomoc i wsparcie naszych działań firmom „WIELTON” oraz "Piekarnia GRACZYK”. „Bądźmy wdzięczni wobec ludzi, którzy czynią nas szczęśliwszymi…” M. Proust
    • KRS 0000207472 Cel szczegółowy: „Twoja Szkoła – 135810” lub „Twoja szkoła – SP2 Wieluń”

      Uprzejmie prosimy o rozważenie możliwości przekazania 1,5% podatku dochodowego na rzecz pomocy naszej szkole. Dziękujemy za każdą formę wsparcia, wierząc, że razem jesteśmy w stanie uczynić naszą szkołę piękniejszą, nowocześniejszą i bardziej przyjazną uczniom.
    • Aktualności

          • Klasa 2C ostatni dzień w szkole spędziła bardzo miło, aktywnie i pełna wrażeń! 😊

            Naszą przygodę rozpoczęliśmy od odwiedzenia Ratusza – siedziby Urzędu Miasta Wieluń. Mieliśmy okazję przywitać się z Panem Burmistrzem Pawłem Okrasą, za co serdecznie dziękujemy. Następnie Pani Magdalena Pacholik oprowadziła nas po całym Ratuszu, bardzo ciekawie opowiadając o jego funkcjonowaniu i historii. Ogromną atrakcją było wejście na wieżę widokową Ratusza, skąd mogliśmy podziwiać piękne widoki 😊

          • 👩‍❤️‍👨 Piknik Rodzinny 👩‍❤️‍👨 w kl. lIa

            Wczoraj w kl. lIa odbył się👩‍❤️‍👨 Piknik Rodzinny 👩‍❤️‍👨 podczas, którego świętowaliśmy Dzień Matki i Ojca. Był to dzień pełen radości, miłości i wspaniałej wspólnej zabawy 😀❤️🤸🏀.
            W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło również własnoręcznie przygotowanych upominków 🎁 oraz pięknych życzeń jakie uczniowie skierowali do swoich kochanych Rodziców👫.

          • Ostatni dzień nauki w roku szkolnym 2025/2026 klasa 1a spędziła w wyjątkowo miłej i beztroskiej atmosferze.

            Najpierw rozłożyliśmy kocyki na trawie i wspólnie spędziliśmy czas na świeżym powietrzu, grając w nasze ulubione gry planszowe, rozmawiając i ciesząc się swoim towarzystwem. Była to doskonała okazja do relaksu i wspólnej zabawy. Na zakończenie wybraliśmy się na pyszne lody do cukiernio-kawiarni Loli Popsy w Wieluniu. To był słodki akcent, który idealnie zwieńczył nasz ostatni dzień w szkole. Tak zakończyliśmy pierwszy rok naszej wspólnej szkolnej przygody – z uśmiechem, dobrym humorem i pięknymi wspomnieniami.

          • Witajcie tu Ib.

            Tuż przed wakacjami mieliśmy ciekawe spotkanie z panią dietetyk Sylwią Stefaniak, która prywatnie jest mamą naszego kolegi z klasy Kajtka. Nasza gościni przyniosła wielką torbę pełną kolorowych napojów. 🧃Już się cieszyliśmy, że sobie popróbujemy a tu nic bardziej mylnego. Pani dietetyk zaczęła omawiać każdy napój i podawać, ile łyżeczek cukru znajduje się w każdym z nich. Przeżyliśmy szok. 😲 Od dziś pijemy tylko wodę.💧Spotkanie zakończyliśmy wspólną zabawą.

          • Książka, słońce i chwila wytchnienia 📖☀️🌿

            17 czerwca uczniowie klas 4-8 wzięli udział w Międzynarodowej Akcji „Czytanie na Polanie”. 🌳 Tego dnia nasza szkolna polana stała się miejscem spotkania z książką, a piękna, słoneczna pogoda zachęcała do czytania na świeżym powietrzu. Uczniowie zamienili szkolne ławki na trawę i cień drzew. Każdy mógł znaleźć wygodne miejsce i spędzić chwilę z ulubioną książką. 📚
            Udział w akcji był doskonałą okazją, by pokazać, że książkę można zabrać ze sobą wszędzie, a czytanie to ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu. Nasi uczniowie wykazali się przy tym dużą pomysłowością. Jedni czytali wspólnie z rówieśnikami, inni wybrali spokojne miejsca z dala od grupy. Nie zabrakło też zabawnych i zaskakujących pozycji do czytania.

    • Partnerzy

      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Nasza Szkoła

    • REKRUTACJA
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Piątek 26.06.2026
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 1017816
      • KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej